Ile kosztuje pozycjonowanie stron www?

seo
  • Sharebar

Temat kosztów pozycjonowania stron internetowym jest zagadnieniem bardzo obszernym ze względu na różnorakie sposoby ustalania cen firm zajmujących się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Niemniej jednak każdy właściciel serwisu internetowego powinien zdawać sobie sprawę co składa się na wycenę tego procederu. Taka świadomość pozwoli odróżnić prawdziwych specjalistów w branży SEO od firm, które żerują na niewiedzy swoich Klientów zawyżając swoje stawki w zamian nie oferując nic atrakcyjnego.
Czynnikami wpływającymi na koszt działań zmierzających do osiągnięcia najwyższej pozycji w wyszukiwarce są między innymi wynagrodzenia pracowników zajmujących się pozycjonowaniem stron www, które w zależności od kwalifikacji i doświadczenia w niektórych firmach jest mniejsze, a w innych większe. Podejmując współpracę z najlepszymi firmami marketingowymi musimy liczyć się z tym, ze stawki te będą większe, ale tym samym można liczyć na lepsze efekty. Ponadto na cenę pozycjonowania ma wpływ sama jakość serwisu internetowego, ponieważ w przypadku, gdy jest ona wykonana na najniższym poziomie do kosztów należy doliczyć optymalizację kodu html oraz optymalizację treści serwisu.
Klienci mogą pozycjonować stronę na jedną, dwie lub nieskończoną ilość fraz wyszukiwania. Oczywiście im więcej słów kluczowych wybierzemy tym większe zyskamy możliwości negocjacji ceny, ale trzeba wziąć również pod uwagę, że jedne frazy są bardziej atrakcyjne od drugich, a to także jest czynnikiem powodującym wysokie stawki firm pozycjonujących. Prawdopodobnie wszyscy przyszli Klienci firm specjalizujących się w pozycjonowaniu stron będą chcieli uzyskać najwyższe pozycje na frazy, na które w tej chwili pozycjonuje się konkurencja. To właśnie ta zależność powoduje, że konkurencyjność pewnych słów kluczowych jest większa, a innych mniejsza.
Cena, którą należy zapłacić za znalezienie się na najwyższej pozycji w wyszukiwarce internetowej zależy również od aktualnej pozycji naszego serwisu. Im wyżej już teraz ukazujemy się Internautom w sieci tym tańszą ofertę otrzymamy od firmy marketingowej. Najtrudniejsza sytuacją mają oczywiście strony, które dopiero od niedawna prowadzą swoją działalność, ponieważ wysunięcie ich na pierwszą, druga lub trzecią pozycję na pierwszej karcie wyszukiwarki będzie możliwe tylko i wyłącznie poprzez długą i wytrwała pracę nad serwisem.
Reasumując pozycjonowanie stron internetowych nie jest procesem łatwym i wycena takich usług zależy od wielu różnych rzeczy, które ocenić można dopiero po zapoznaniu się z serwisem. Firmy podające stałe stawki dla wszystkich stron www prawdopodobnie nie biorą tego pod uwagę, co może świadczyć o ich niekompetencji w tym zakresie i należałoby rozważyć czy współpraca z nimi nie jest obarczona ryzykiem niepowodzenia. Najczęściej jednak spotkamy się z wyceną indywidualną i prawdopodobnie tylko na tej podstawie można podjąć decyzję czy powierzyć pozycjonowanie strony www danej firmie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Ile kosztuje pozycjonowanie stron www?, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.