Dobra strona internetowa dla firmy

dobra strona internetowa
  • Sharebar

Stworzenie firmowej witryny w większości przypadków powierzamy zewnętrznej firmie. Są to na ogół agencje, nazywane różnie – reklamowymi, kreatywnymi, e-marketingowymi czy full service. Czasem decydujemy się na skorzystanie z usług freelancera lub innej osoby prywatnej, np. studenta informatyki, aby było taniej i może bardziej indywidualnie.

Niezależnie od tego, kto ostatecznie będzie budować dla nas czy naszej firmy stronę, aby mieć gwarancję należytego wykonania usługi, koniecznie trzeba spisać umowę. Dlaczego? Ponieważ dobra strona internetowa może oznaczać dla każdej strony coś zupełnie innego, a wszelkie zapisane kwestie, opatrzone podpisami zleceniodawcy i autora, nie budzą już żadnych wątpliwości, zwłaszcza w oczach sądu, jeśli dojdzie do spotkania w takiej instytucji.

Co trzeba mieć na piśmie, aby powstała naprawdę dobra strona internetowa?

W przypadku współpracy z agencjami reklamowymi, umowa jest dla nich czymś powszednim, często koniecznym. Firmy zazwyczaj spisują umowy na kwoty przekraczające 1000zł, aby mieć obopólną pewność wywiązania się z ustaleń ustnych. W przypadku osób prywatnych, należy spisać umowę o dzieło, można zrobić to zdalnie, tj. podpisać dwa egzemplarze i odesłać pocztą do podpisania autorowi dzieła. Pamiętaj, potrzebujesz oryginałów podpisów, nie skanów. Po wykonaniu dzieła, autor musi wystawić Ci rachunek, a Ty odprowadzić podatek.

Dobra strona internetowa jest przede wszystkim unikalna, inaczej mówimy o plagiacie, co jest przestępstwem, regulowanym przez kodeks karny. Unikalna musi być grafika i teksty. Zapis o unikalności jest obligatoryjny w umowie. Na piśmie należy zawrzeć dokładny termin wykonania zadania, kwestię darmowych modyfikacji, jeśli jakieś elementy nie będą nam odpowiadać oraz konieczność wyeliminowania usterek, ujawnionych w trakcie funkcjonowania strony. Pamiętaj, że webmasterzy nie czytają w Twoich myślach, więc dla nich dobra strona internetowa może znaczyć coś zupełnie innego niż dla Ciebie. Wyrażaj możliwie jasno swoje życzenia i wizje na każdym etapie budowania strony i nie bój się ich przelania na papier.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Dobra strona internetowa dla firmy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Profesjonalna firmowa strona internetowa
  2. Strona internetowa dla Ciebie
  3. Strona WWW – wizytówka Twojej firmy
  4. Kapitalna strona internetowa
  5. Własna strona internetowa
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.