Darmowe skanery online

  • Sharebar

Programy antywirusowe działają w świecie wirtualnym tak samo, jak w codziennym realnym życiu zamki czy systemy alarmowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona zawartości naszego komputera przed atakami hakerskimi. Współczesne programy antywirusowe, które instalujemy na dyskach naszych komputerów nie tylko utrudniają dostęp osobom niepowołanym do naszych danych lecz także potrafią tworzyć kopie zapasowe systemu operacyjnego. Wychodząc na przeciw użytkownikom, którzy nie są przekonani do instalowania oprogramowania antywirusowego na swoim komputerze, wiodący dostawcy takiego programowania udostępnili na swoich stronach internetowych moduły programów antywirusowych, które umożliwiają przeskanowanie zawartości dysku twardego czy nośnika pamięci zewnętrznej.

Zalety programów antywirusowych dostępnych online

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Pierwszą i dla wielu najważniejszą z nich jest darmowy dostęp do oprogramowania, które pomaga w usuwaniu zagrożeń i wirusów z naszych dysków. Dzięki temu, że to oprogramowanie dostarczane jest bezpłatnie, korzysta z niego wielu internautów. Drugą zaletą, choć już nie tak dużą, jak poprzednia, jest brak konieczności instalowania oprogramowania na dysku komputera. Są ludzie, którzy po prostu nie chcą tego robić. Dotąd nie mogli skanować nośników pamięci bez programu antywirusowego zainstalowanego na dysku komputera. Dziś, dzięki takiemu narzędziu, jak antywirus online jest to już możliwe. Należny jednak że skaner online nie zapewnia nam ochrony w czasie rzeczywistym, z tego powodu nie jest w stanie w 100% zastąpić programu antywirusowego.

Jak przeprowadzić skanowanie?

Skanowanie za pomocą modułu antywirusowego jest bardzo łatwe i przyjemne. Wystarczy wejść na stronę internetową dostawcy oprogramowania, odwiedzić odpowiednią zakładkę i potem postępować już zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie. Zanim zaczniemy cokolwiek skanować, lepiej sprawdźmy, czy otwarliśmy program w rekomendowanej przez jego dostawcę przeglądarce. Jeśli tak, możemy śmiało przystąpić do skanowania.

Jak w każdej beczce miodu, tak i w tej znajdzie się łyżka dziegciu. W tym przypadku, wspomnianą łyżką dziegciu jest fakt, że moduły antywirusów dostępne online nie zapewniają nam ciągłej ochrony komputera. Jeśli jednak ktoś używa komputera tylko do celów rozrywkowych, nie jest to aż tak potrzebne tej osobie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.