Wszystko o kotylionach

kotyliony
  • Sharebar

Jeszcze niedawno, bo kilkanaście lat temu, dekoracyjne kotyliony należało uszyć własnoręcznie. Podmioty gospodarcze zajmujące się ich produkcją po prostu w Polsce nie istniały. Ale czasy się zmieniły i możliwości zdobycia tego typu dekoracji także. Początkowo dostępne w jednym wzorze i dosłownie kilku kolorach, dziś zachwycają starannością wykonania i różnorodnością. Firmy zajmujące się produkcją rozet obiecują najwyższej jakości produkty, wykonane niezawodną, dbającą o szczegóły techniką ze sprawdzonych materiałów.

Kotyliony przydają się nie tylko na zawodach jeździeckich w celach dekoracyjnych, ale wykorzystywane są także, głównie w celach informacyjnych lub marketingowych, na wszelkiego rodzaju wystawach, konkursach, imprezach integracyjnych czy konferencjach naukowych.

Dzisiejsze kotyliony (znane także jako floo lub flots) powstają najczęściej przy użyciu wysokiej jakości wstążek satynowych. Proponowane są w wielu rozmiarach i w niezliczonej ilości kolorów zarówno w przypadku rozety, jak i ogona. Setki wzorów dostępnych na stronach internetowych producentów bez problemu zaopatrzyć można w dowolną wklejkę z logo, nieskomplikowaną grafiką lub tłoczonym napisem lub też w przypinkę wykonaną według dowolnego projektu (drukowaną bądź satynową) znajdującą się w centralnym miejscu rozety. Zazwyczaj klient wybiera między dwoma rodzajami plisowania. Mniej ścisłe nosi nazwę pudełkowego, natomiast bardziej zwarte – elżbietańskiego.

Kwestią do uzgodnienia pozostaje także kolorystyka oraz sposób mocowania. Do wyboru mamy zazwyczaj agrafkę, plastikową lub drucianą zawieszkę, mały haczyk lub pętelkę. Wersje podstawowe kotylionów składają się najczęściej z jedno- lub dwuwarstwowej rozety. Bardziej uroczyste wzory, np. w przypadku wręczenia jakiegoś certyfikatu bądź zaszczytnej nagrody, charakteryzują się dużo większym stopniem skomplikowania przypinki i są bardziej wysublimowane.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Randka jest dobra na wszystko
  2. Wszystko o depilacji
  3. USA.INFO.PL – Wszystko o wyjazdach do USA.
  4. Wszystko o disco polo
  5. Wszystko w temacie gitary
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.