Ultralekkie Nike Roshe Run

  • Sharebar

Buty sportowe firmy Nike cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Doceniły je miliony osób na całym świecie, m.in. za wysoką jakość wykonania przekładającą się na długotrwałe użytkowanie czy też nowoczesny design, zgodny z aktualnymi nowinkami ze świata mody. Dla wszystkich sneakerheadów z całej kuli ziemskiej producent przygotował coś specjalnego. Mowa oczywiście o Nike Roshe Run, które przebojem wdarły się do świadomości tej subkultury. Dlaczego? Powodów jest wiele…

W gruncie rzeczy na sławę tych bucików wpłynęły dwa zasadnicze elementy. Pierwszy to stabilna i masywna podeszwa, od której jak wiadomo zależy komfort użytkowania. Z całą pewnością jest to cecha charakterystyczna wszystkich modeli Nike Roshe Run. Odpowiednio duża podeszwa ma kilka funkcji do spełnienia. Przede wszystkim ma amortyzować wstrząsy powstające w trakcie przemieszczania się. Ci, co codziennie biegają, doskonale zdają sobie sprawę, że niewiele jest miejsc w naszym kraju o idealnie równej nawierzchni. Dominuje niezbyt sprzyjające biegaczom ukształtowanie terenu, które naraża ich na powstawanie kontuzji. W zwykłych butach prawdopodobieństwo urazu jest bardzo wysokie. Każdy, kto choć przez chwilę miał ubrane Nike Roshe Run i zrobił w nich kilka kroków, odnosi wrażenie, jakby stąpał po niesamowicie miękkiej, choć stabilnej powierzchni. I jest to jak najbardziej trafne spostrzeżenie, ponieważ takie wrażenie odczuwa zdecydowana większość posiadaczy tego modelu.

Kolejnym elementem typowym dla tego właśnie modelu jest górna część buta – nawiasem mówiąc dość specyficzna. Niestety, niekoniecznie pozytywnie wpływająca na komfort użytkowania. W zasadzie, to wiele zależy od naszych oczekiwań. Jeśli bowiem Nike Roshe Run ma być dla nas sezonowym, czysto wakacyjnym fasonem obuwia, to w gruncie rzeczy nie ma problemu. Gorzej, jeśli dopatrujemy się w nim modelu do noszenia przez cały rok, ponieważ delikatna, luźna siatka, z jakiego zostały wyprodukowane nie nadają się do noszenia jesienią czy zimą. Jednak ma to swoje plusy. Nike Roshe Run zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i o wiele łatwiej dostosują się do stopy. A przez to są również niesamowicie lekkie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Modele plastikowe
  2. Markowe obuwie sportowe
  3. Luksusowe buty zapewniają wygodę
  4. ISO 9001:2000 w przedsiębiorstwie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.