Sucha karma przysmakiem dla kota

karmy dla kotów
  • Sharebar

Przygotowywane dla kotów karmy wyróżniają się wartościami odżywczymi i walorami smakowymi, korzystnie wpływając na kondycję fizyczną zwierząt. Dostarczają bowiem do organizmu ważne dla zdrowia składniki i witaminy, które jednocześnie dodają kotu energii niezbędnej przy całodziennej aktywności.

Karmy suche dla kotów są obowiązkowym elementem codziennej diety, przy czym należy dostosować pokarm do wieku kota, rasy i jego indywidualnych potrzeb. Badanie przeprowadzone przez lekarza weterynarii pozwoli określić stan zdrowia i kondycję fizyczną kota, co jest wyznacznikiem dla przygotowywanej diety złożonej z właściwych składników. Inaczej bowiem karmi się koty dorosłe, a inaczej kocięta, koty zdrowe i aktywne potrzebują posiłków wysokoenergetycznych, zaś koty w stanie rekonwalescencji wymagają diety wspomagającej naprawę tkanek. Stąd wśród dostępnych karm są te przeznaczone dla kotów młodych, seniorów, rasowych, jak i lecznicze, a nawet odchudzające.

Przygotowywane karmy mają w pełni odpowiadać nie tylko potrzebom kotów, ale też ich gustom smakowym, czego najlepszym przykładem jest Royal Canin Exigent Protein. Jest to wysokobiałkowa karma, przeznaczona raczej dla kotów dorosłych, ale co ciekawe, lubiących w posiłkach przewagę składników mięsnych. Podstawą jest tu suszone mięso z kurczaka, ale dla zapewniania innych istotnych dla zdrowia składników dodano kukurydzę, pszenicę, pulpę buraczaną, olej sojowy i  ogórecznikowy. W karmie tej są wszystkie najważniejsze witaminy i mikroelementy zapewniające kotu zdrowie, co przede wszystkim objawia się lśniącą i gładką sierścią.

Karma może być też dostosowana do trybu życia kota. Dla tych niewychodzących z domu, mających bardzo mało ruchu, bardzo dobra jest sucha i niskokaloryczna karma Hills Adult Indoor. Jej podstawą jest mięso drobiowe i występujące w nim proteiny, do których dodano mieloną kukurydzę i ryż, łącząc wszystko olejem roślinnym. Karma zawiera niezbędne witaminy i mikroelementy, a także ważne dla zdrowia kota białko. Ponieważ jest przeznaczona dla kotów mało aktywnych, posiada składniki zapobiegające powstawaniu kamieni w układzie moczowym i regulujące poziom pH. Karma z powodzeniem może być podawana kotom cierpiącym na różnego rodzaju alergie pokarmowe.

Ponieważ małe koty wymagają większej pielęgnacji niż duże, produkowane są karmy zawierające elementy niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Składniki zawsze muszą być tu najwyższej jakości i świeże. Takimi cechami wyróżnia się karma Orijen Cat Kitten występująca w postaci suchej. Tworzą ją przede wszystkim kurczak, ryby i jajko, a jako dodatek znalazły się warzywa i owoce. Zestaw witam i mikroelementów warunkuje prawidłowy rozwój młodego kota, zapewnia mu zdrowie i dostarcza potrzebnej energii.

Koty, podobnie jak człowiek, bywają wybredne. Dlatego przygotowywane dla nich posiłki muszą się wyróżniać nie tylko wartościami odżywczymi, ale też walorami smakowymi. Często się zdarza, że kot posiada swoją ulubioną karmą, która stanowi dla niego prawdziwy przysmak.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 2.0/5 (1 oddanych głosów)
Sucha karma przysmakiem dla kota, 2.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak żywić kota?
  2. Jak uchronić kota przed grypą
  3. Karmy dla psów i kotów
  4. Zakup kota
  5. Kot w domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.