Scrapbooking – nowa moda?

kartonowe pudła
  • Sharebar

Scrapbooking to niezwykle interesujące, ale również absorbujące hobby. Wszystkim, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z tym pojęciem tłumaczę, że scrapbooking jest rodzajem sztuki, polegającym na ręcznym tworzeniu albumów ze zdjęciami i pamiątkami. Moda na scrapbooking przyszła do Europy ze Stanów Zjednoczonych i szybko znalazła tu podatny grunt.

Początkowo scrapbooking kojarzony był wyłącznie z bogato zdobionymi albumami na zdjęcia, pamiętnikami i notesami, wkrótce jednak objął również ręcznie robione kartki okolicznościowe, zaproszenia ślubne, winietki oraz maleńkie pudełka tekturowe, wykorzystywane najczęściej do pakowania drobnych prezentów.

Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze scrapbookingiem, musisz pamiętać, że pasja ta wymaga nie tylko zdolności plastycznych, sporej ilości wolnego czasu i wyobraźni, ale również nagromadzenia ogromnej ilości różnego rodzaju drobiazgów, które wykorzystuje się podczas tworzenia papierowych dzieł sztuki. Od samego początku musisz nauczyć się panować nad drobnymi elementami, posiąść umiejętność segregowania ich oraz odnajdowania nowych w codziennym życiu.

Zanim zaczniesz zbierać materiały, rozejrzyj się za pojemnikami, w których będziesz je przechowywać. W sklepach można kupić gotowe, przezroczyste pojemniki w najróżniejszych rozmiarach, ale wcale nie musisz tracić na nie pieniędzy. Równie dobrze możesz wykorzystać stare butelki, skrzynki, nieduże kartony i słoiki. Do tworzenia będzie ci również potrzebne odpowiednio zorganizowane miejsce pracy. Będziesz potrzebować biurka oraz półki i szuflady do przechowywania materiałów. Jeśli masz taką możliwość, półki zamontuj nad biurkiem lub na tyle blisko, by łatwo do nich sięgać. Twoje półki powinny być mocne i trwałe – nie chcesz przecież, aby wszystkie twoje rzeczy pewnego dnia zamieniły się w ogromną stertę drobiazgów. Nie staraj się zaopatrzyć od razu we wszystko, ponieważ jest to niemożliwe.

Ta pasja polega na gromadzeniu latami koralików, piórek, cekinów, listków, trawek, dżetów, spinaczy ozdobnych, guzików, napów, szkiełek i setek innych elementów do wykorzystania. Jeśli brakuje ci słowiczków, możesz własnoręcznie wykonać małe , w których będziesz przechowywać swoje materiały.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Scrapbooking - nowa moda?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Nowa moda na weselach.
  2. Nowa moda na kosze upominkowe
  3. Extra moda
  4. Nowa działalność elektromechaniczna
  5. Moda na zdrową żywność
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.