Rodzaje gier internetowych i ich oznaczenia

gry
  • Sharebar

Sieć internetowa to przysłowiowe okno na ogromny świat zarówno wirtualny jak i rzeczywisty. Grupę użytkowników komputerów, którzy codziennie logują się do Internetu stanowią najróżniejsi ludzie, poczynając od dzieci, poprzez młodzież, a kończąc na dorosłych. Analizując sytuację na rynku gier coraz większy odsetek zaczynają stanowić najmłodsi odbiorcy. Choć z jednej strony Internet stanowi ogromne źródło wiedzy, a także rozrywki za pomocą gier internetowych, mogą one także być sporym zagrożeniem z powodu zawartych w nich nieodpowiednich treści.

Darmowe gry dostępne za pośredniemu sieci internetowej można podzielić na wiele kategorii, z którymi warto się zapoznać. Do najpopularniejszych bez wątpienia należą gry sieciowe gromadzące wielu graczy przy wspólnej zabawie. Prym wiodą tutaj FPS-y, strategie, ale dużym zainteresowaniem cieszą się również gry sportowe. Największą liczbę graczy gromadzą jednak gry MMO, które jednocześnie potrafią zebrać nawet tysiące graczy ze wszystkich stron świata. Na ich popularność przyczyniła się zgromadziła gra World of Warcraft, która zebrała miliony subskrybentów.

Coraz częściej można także natrafić na gry promocyjne, powstałe w głównie, aby promować dany produkt, chociażby film czy nawet jakąś organizację. Ich kolejnym zadaniem jest tworzenie ruchu wokół promowanego tematu czy strony internetowej. Omawiając temat gier w sieci nie można pominąć najzwyklejszych gier przeglądarkowych, których jest dosłownie tysiące, a ich liczba rośnie z godziny na godzinę. Pomiędzy nimi można znaleźć naprawdę wszystkie możliwe gatunki i rodzaje, więc bez problemu wyszuka coś pod swój gust.

W celu odpowiedniego oznaczenia każdego tytułu powstał specjalny system PEGI, którego zadaniem jest przydzielenie każdej grze odpowiedniej kategorii. Ich zadaniem jest poinformowanie klienta na temat zawartości danego produktu, przykładowo pod względem stopnia brutalności, wulgaryzmów czy innych czynników. Tego typu oznaczenia w ogromnym stopniu ułatwiają rodzicom odpowiedni dobór gier do wieku swoich dzieci. Z drugiej jednak strony oznaczenia są jedynie pewną informacją, a sprzedawcy raczej nie przywiązują uwagi czy dany tytuł jest dla niego odpowiedni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (2 oddanych głosów)
Rodzaje gier internetowych i ich oznaczenia, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Problemy gier MMORPG
  2. Ojciec chrzestny prawie wszystkich gier komputerowych
  3. Weterani gier MMO
  4. Gry MMO dostępne na każde platformy
  5. Zmiany w swiecie gier
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.