Recenzja gry Angry Birds

angry birds
  • Sharebar

Firma Rovio Mobile wyprodukowała Angry Birds i osiągnęła sukces. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego? Istnieje przynajmniej kilka argumentów, aby uznać wskazaną wyżej pozycję za hit nowoczesnej kultury mobilnej rozrywki.

Dlaczego warto pograć?

Pierwsza sprawa dotyka dostępności i ciekawej grafiki połączonej z niecodzienną fabułą. Twórcy zadbali też o bardzo zrównoważony poziom trudności. Niektóre plansze przechodzi się po kilkadziesiąt razy, bez większego znudzenia. Warto przytoczyć kilka statystyk związanych z Angry Birds. Od chwili pierwszej publikacji w roku 2009 pliki pobrano kilkaset milionów razy, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wersjami płatnymi czy darmowymi.

Co stanowi o sukcesie produkcji?

Angry Birds pierwotnie użytkowali posiadacze telefonów komórkowych nowej generacji, smartphone. Po zdobyciu popularności rozrywkę przeniesiono odpowiednio na konsole i komputery stacjonarne, rozbudowując fabułę, opcje, plansze itp. Rovio Mobile nie traktowało nigdy swojej produkcji, jako kury znoszącej złote jajka. Uczynili to sami gracze. Dzisiaj można ściągnąć wersję demonstracyjną z ogromem planszy za darmo, a jeżeli gracz tego pragnie dokupuje za kilka dolarów kolejne motywy mając pewność stałej aktualizacji.

Producenci zrównoważyli wszystkie czynniki grywalności

W grze duży nacisk położono na grafikę, logiczny aspekt i główną filozofię wygranej, czyli niszczenie ptakami wszystkich świń. Brzmi to absurdalnie, ale z drugiej strony bawi i cieszy masy ludzi, dlaczego więc nie postrzelać sobie w wolnej chwili?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zmiany w swiecie gier
  2. Gry dla dzieci Star Trek
  3. Gry edukacyjne planszowe dla najmłodszych
  4. Gry przygodowe na PS3 w które warto zagrać
  5. Programy i gry DOS
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.