Przydatne akcesoria barmańskie

  • Sharebar

Do przygotowania finezyjnych i smacznych drinków, nie wystarczy jedynie szklanka, sok i butelka ulubionego alkoholu. Profesjonalne przyrządzanie koktajli alkoholowych, wymaga posłużenia się kilkoma dodatkowymi akcesoriami i sprzętami. Dzięki nim, możemy poczuć się w swoim domu, jak w prawdziwym barze.

W przygotowywaniu i podawaniu drinków, podobne jak w serwowaniu dań, liczy się nie tylko sam smak, ale także wygląd. Dlatego warto jest zaopatrzyć się w kilka przydatnych barmańskich akcesoriów. Z ich wykorzystaniem, nawet najbardziej wymyślne drinki okażą się możliwe do przygotowania w domowym zaciszu. Odpowiednio miksując smaki alkoholi, soków oraz syropów, zapewnimy naszym gościom nie tylko ucztę smakową, ale także dobra zabawę. Później, będą musieli się tylko martwić o to, co pomoże im na kaca.

Dobrze wymieszane

Podstawowym i najważniejszym narzędziem w pracy barmana jest zdecydowanie shaker. To dzięki niemu nie tylko idealnie połączymy alkoholowe mikstury, ale także odpowiednio schłodzimy je na lodzie. Ponadto, shaker w naszych rękach będzie wyglądał efektownie, a zakupując model zaopatrzony w szyjkę, po odkręceniu korka możemy przelewać pyszne koktajle prosto do szklanek naszych gości.

Wymierzone proporcje

Warto także zakupić miarkę barmańską, która pomoże nam odpowiednio wymierzyć ilość alkoholu, jaką dodajemy do poszczególnych koktajli. Może to mieć w niektórych przypadkach istotne znaczenie, zwłaszcza tam gdzie należy zachować odpowiednie proporcje pomiędzy różnymi trunkami. Przydatny nam będzie także tłuczek barmański. Za jego pomocą możemy przyrządzić niezwykle popularne „mojito” czy „barmana”. Aby jeszcze lepiej wyposażyć swój zestaw domowych akcesoriów barmańskich, możemy też pokusić się o ręczną kruszarkę do lodu.

Wymienione wyżej akcesoria to tylko podstawowy zestaw barmański, jaki warto jest zgromadzić w swoim domu. Te kilka prostych urządzeń i sprzętów, może sprawić, że nasza impreza będzie szczególnie udana dzięki finezyjnie przyrządzonym i podanym koktajlom alkoholowym.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przydatne akcesoria w kuchni
  2. Przydatne akcesoria GSM
  3. Przydatne podkłady do przewijania
  4. Przydatne gadżety dla biegaczy
  5. Przydatne szkolenia online.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.