Problemy gier MMORPG

darmowe gry
  • Sharebar

Gry MMORPG od wielu lat są bardzo rozwijającym się biznesem na całym świecie. Kolejne firmy dołączają do wyścigu szczurów, celem którego jest zdobycie jak największej liczby aktywnych graczy lub subskrybentów, w przypadku produkcji okraszonych abonamentem miesięcznym. Do największych korporacji tego typu możemy zaliczyć firmę Blizzard oraz NCSoft, które dominują na rynku, nieprzerwalnie od kilkunastu lat. W Europie zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu Portale i fora traktujące o sieciowej rozrywce, producenci chętnie wynajmują przestrzeń reklamową do promowania swoich nowych tytułów.

Pytanie, jakie problemy mogą trapić gry MMORPG? Najgorszym przeciwnikiem każdej firmy, która zarówno tworzy jak i wydaje darmowe gry MMO są obywatele Chin, którzy zdobywają w nielegalny sposób duże ilości wirtualnej waluty. Nikomu by to nie przeszkadzało, w końcu taki proces napędza gospodarkę i rynek w samej grze. Problem pojawia się wówczas gdy firmy wynajmują takich graczy, a zdobyte w ten sposób przedmioty, walutę i inne dobra, sprzedają za realną gotówkę. Inflacja w kilka miesięcy jest w stanie zabić całą populację graczy, producenci tracą miliony zainwestowane. Jedynie Chińskie “gold farmy” wychodzą z całej sytuacji z podniesioną głową, a raczej pełnym portfelem. Społeczność graczy walczy z tym precedensem w każdy możliwy sposób, wysyłając zgłoszenia do Supportu. Interes będzie opłacalny do póki do póty gracze będą kupować zdobyte w nielegalny sposób przedmioty i inne wirtualne dobra.
Dominacja na wirtualnym czarnym rynku nie jest jedyną ingerencją Chińskich obywateli w świat MMORPG. Od kilku lat zaczęły pojawiać się plagiaty znanych gier, takich jak World of Warcraft, Diablo III, Lineage 2 i wiele innych. Wykorzystane technologie i innowacyjne systemy są bezkarnie łupione i wstawiane do produkcji, które następnie zalewają wszystkie rynki gier MMO, w tym Europejski. Obecnie możemy stwierdzić że darmowe gry przeglądarkowe opierają się w 50% na swoich płatnych konkurentach, tylko kilka szanujących się firm z poza Europy nie wykorzystuje patentów zastosowanych przez konkurencje.

Miejmy nadzieje że precedens ten zostanie zaniechany, w przeciwnym razie władze rządzące będą musiały uporać się z nieuczciwością Chińskich pseudo “producentów”. Chodź sposobów z kradzieżą contentu gier jest mnóstwo, większość z nich przynosi oczekiwany sukces, ale nadal nie potrafimy znaleźć sposobu na zamknięcie wirtualnego, czarnego rynku w grach MMORPG. Najbardziej cierpią na tym darmowe gry online, w których Chińczycy niszczą rynek z dnia na dzień.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dwa tytuły gier online
  2. Połączenie strategii turowej z MMORPG
  3. Weterani gier MMO
  4. Ojciec chrzestny prawie wszystkich gier komputerowych
  5. Gry MMO dostępne na każde platformy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.