Prezentowe przesądy

  • Sharebar

Dawanie prezentu powinno być przyjemnością nie tylko dla otrzymującego, ale również dla osoby wręczającej. Staramy się zawsze znaleźć idealny podarunek dla drugiej osoby, jednak czasem okazuje się, że zupełnie nie trafiliśmy w gusta. Okazuje się, że istnieje spora grupa podarunków, których wręczanie może być dużym faux pas.

Prezenty, które nie są prezentami

Niektóre prezenty nie mają szansy się spodobać, dlatego nie starajmy się na siłę uszczęśliwiać drugiej osoby. Nawet jeżeli wydaje nam się, że bliska nam osoba potrzebuje akurat nowego żelazka, bo stare się popsuło. Wręczanie prezentów, które zachęcają do nielubianych czynności i obowiązków ma z prawdziwym prezentem niewiele wspólnego. Unikajmy prezentów, które mogą drugiej osobie sugerować istnienie problemu. Często kupujemy gotowe zestawy kosmetyków, które jako podarunek sprawdzają się doskonale. Sprawdźmy jednak czy nie znajduje się tam krem antycellulitowy czy przeciwzmarszczkowy. Nawet jeżeli druga osoba chciałaby dostać taki kosmetyk, to postarajmy się wręczyć go bez żadnej okazji. Na te wyjątkowe chwile starajmy się przygotować specjalne prezenty.

Przesądy dotyczące prezentów

Różnego rodzaju przesądy towarzyszą nam na każdym kroku. Lekkie uczucie niepewności wywołuje w nas przebiegający nam drogę czarny kot, a widząc kominiarza łapiemy się za guzik. Okazuje się, że według powszechnie panującego przekonania niektóre prezenty są (delikatnie mówiąc) niefortunne. Jednym z przykładów jest zegarek – trudno dostrzec w nim coś złego, a elegancki model dopasowany do naszego stylu na pewno ucieszy nawet najbardziej wybredną osobę. Okazuje się jednak, iż podarowanie komuś zegarka może skutkować szybkim zakończeniem znajomości, bowiem jest on związany z odliczaniem czasu. Jeżeli jesteśmy przesądni, to lepiej nie kupujmy swoim bliskim obuwia. Może ono spowodować, iż obdarowywana osoba prędzej czy później odejdzie z naszego życia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dlaczego warto kupić śmieszny prezent?
  2. Nietypowe podarki na różne okazje
  3. Działalność sklepów z upominkami
  4. Szybkie zakupy prezentów
  5. Dekoracje na Boże Narodzenie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.