Polska konsolami stoi

gry
  • Sharebar

Badania wskazują, że już ponad 10% gospodarstw domowych w Polsce dokonało zakupu konsoli do gier video. Biorąc pod uwagę populację kraju oznacza to, że w gry video gra ponad 3 miliony Polaków. Najczęściej posiadaną konsolą jest Playstation 3, ale z niewiele mniejszym wynikiem zaraz potem znajduje się XBOX 360. Grają politycy, gwiazdy ekranu, sportowcy i zwykli obywatele.

Rynek gier na PS3 i XBOX 360 charakteryzuje się niezwykłym dynamizmem. Na podstawie najpopularniejszych tytułów tworzone są scenariusze filmowe, które jako superprodukcje Holywood możemy oglądać w kinie, jak choćby Tomb Raider, w której główną postać wcieliła się Angelina Jolie. Ale coraz częściej to same gry stają się centrum zainteresowania i to reżyserzy, jak choćby Steven Spielberg zajmują się tworzeniem serii filmów będących wprowadzeniem do gry, jak miało to miejsce choćby w przypadku gry Halo. Studia produkcyjne stały się motorami napędowymi gospodarki, są notowane na giełdach, a zdarza się również, że ich przedstawicielom wręczane są odznaczenia od najważniejszych osób w państwie. Uhonorowania dokonań twórców Studia Red, producenta gry Wiedźmin, dokonał sam prezydent Rzeczpospolitej. To złote czasy dla branży gier video – zwłaszcza w Polsce.

Potencjał polskiego rynku jest również dostrzegany przez globalnych gigantów. Jeszcze nie tak dawno w przypadku większości tytułów Polacy musieli wytężać swoje zdolności języków obcych, gdyż przeważnie gry tłumaczone były tylko na języki: angielski, hiszpański, niemiecki czy włoski. W ostatnich latach zmienia się to bardzo i gry posiadają polskie napisy lub pełny dubbing z głosem udzielanym przez największe polskie gwiazdy i znane postacie. W grach usłyszymy m.in. Cezarego Pazurę, Marka Konrada, Romana Polko i wielu innych.

Na największych targach gier konsolowych na świecie, które odbywają się Los Angeles jednym z najbardziej docenianych tytułów została ponownie kolejna część Wiedźmina, co świadczy, że tempo rozwoju jest w pełni zachowane i z pewnością w najbliższych latach procent gospodarstw domowych mogących pochwalić się u siebie konsolą gier video znacznie przekroczy 20%.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Polska konsolami stoi, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Gry MMO dostępne na każde platformy
  2. Gry na Facebooku
  3. Gry na PC vs gry na konsole
  4. Gry online
  5. Gry na Facebooku
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.