Okoń-wędkarstwo podlodowe.

okoń
  • Sharebar

Okoń (Perca fluviatilis) to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych ryb słodkowodnych w wodach Polski. Wielu wędkarzy uważa go za najbardziej sportową rybę,ze względu na ciągłe przemieszczanie się dużych osobników i za to że daję się złowić naprawdę okazałą sztukę,która może konkurować z obecnym rekordem Polski.

Aktualny rekord to 2,69 kilograma przy 0,50 centymetrach długości,połów z 2011  roku.

Czy zima i zamarznięte jeziora zmuszają nas do zaprzestania polowań na tego drapieżnika?

Oczywiście że nie.

Jednak w czasie zimowych połowów musimy się przygotować na wiele niekorzystnych czynników i niejednokrotnie na ekstremalne warunki pogodowe.Pamiętajmy o najważniejszych rzeczach.

Przede wszystkim musimy zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.Będziemy łapać na lodzie,na odsłoniętym terenie,więc pamiętajmy o ciepłej i wygodnej odzieży.Najwłaściwszym ubiorem w takich przypadkach będą:

-dobra,wysokiej jakości odzież termoaktywna która pozwoli oddychać ciału i zapewni nam optymalne warunki w niejednokrotnie zimnych dniach,

-niezastąpione w takich przypadkach są również kombinezony asekuracyjne(pływające),które w razie załamania się pod nami lodu pomogą przez dłuższy czas utrzymać na wodzie i nie wyziębić organizmu do czasu przybycia pomocy.

Pamiętając o swoim bezpieczeństwie zaopatrzmy się w długą line która podczas połowu w okolicach brzegu,przywiązana do drzewa i do nas samych może okazać się również pomocna,a nawet uratować nam życie.Także takie rozwiązania jak dwa kolce które powinniśmy mieć przy sobie są nieocenione.Pozwolą nam one wydostać się z przerębla na śliski lód.No i zawsze poinformujmy najbliższych na jaki akwen się udajemy i bądźmy z nimi w kontakcie,aby w razie nieszczęścia wiedzieli gdzie skierować pomoc.

Podsumowując,wypad nad zamarznięte jezioro w poszukiwaniu garbusów uprzedźmy starannymi przygotowaniami,aby bezpiecznie,bez stresu i obaw o zdrowie oddać się wędkowaniu.

Ciepła odzież,informacje o łowisku i choćby minimalne środki pozwolą nam wrócić znad wody bezpiecznie,i być może z nowym rekordem Polski w połowie właśnie tej ryby.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Koło PZW i polskie wędkarstwo
  2. Przeprowadzki do Polski
  3. Badanie mocy silnika
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.