Odnawiamy samodzielnie meble dziecięce

  • Sharebar

Każde pomieszczenie w domu wymaga raz na jakiś czas odświeżenia, w tym również pokój dziecięcy. Dzieci szybko dorastają, zmieniają zainteresowania i gusty, przez co równie szybko może im się znudzić wystrój pokoju. Ponadto nie raz zdarza się, że podczas zabaw jakiś mebel się uszkodzi i konieczna będzie naprawa. Każdy z tych powodów sprowadza się do odnowienia mebli, które, jak się okazuje, nie wymaga szczególnych umiejętności technicznych ani nakładów finansowych. Jak odświeżyć meble w pokoju przedszkolaka czy ucznia?

Przygotowanie do działania

Pierwszym krokiem do zmian jest wybór właściwych produktów, które będą spełniać normy unijne. Trzeba kupić takie farby, które  po użyciu nie będą emitować żadnych substancji szkodliwych. W przypadku mebli dziecięcych najlepiej sprawdzą się szybkoschnące emalie, lakiery i lakierobejce o delikatnym zapachu, który nie drażni. Produktami szybkoschnącymi warto się zainteresować, gdyż znacznie przyspieszają one wszelkie majsterkowanie. Nie tylko pozwalają nam oszczędzić czas i szybciej uzyskać upragnione efekty, to jeszcze są dużo zdrowsze dla otoczenia, dzięki temu, że powstają na bazie wody i nie zawierają rozpuszczalnika.

Wybieramy rodzaj farby

Wybór produktu powinniśmy uzależnić także od efektów, jakie będziemy chcieli uzyskać. Emalie całkowicie kryją malowane powierzchnie, nadając przy tym jednolity oraz intensywny kolor. Lakiery natomiast podkreślają naturalną barwę drewna oraz usłojenie oraz nadają połysk. Lakierobejce również uwydatniają fakturę drewna i słoje, nadając przy tym lekki połysk, ale także barwią powierzchnię.

Szlifujemy i malujemy

Gdy już wyposażymy się w odpowiednie farby, musimy przygotować meble do malowania. Zaczynamy od przeszlifowania ich papierem ściernym 100, a następnie usunąć powstały w przy tym pył. Następnie możemy przystąpić do malowania. W przypadku produktów szybkoschnących odczekamy około 20 minut na wyschnięcie i to bez towarzystwa drażniących zapachów.

Sprawdzamy i wymieniamy okucia

W trakcie renowacji mebli warto przyjrzeć się ich zawiasom, jak i okuciom drzwi do pokoju. Sprawdźmy, czy wszystkie są sprawne i w razie konieczności wyregulować, nasmarować, naprawić lub wymienić. Przyjrzyjmy się, czy prawidłowo działa klamka. Jeśli konieczna będzie wymiana, kupmy zawiasy dobrej jakości, które pozostaną sprawne jeszcze przez długie lata.

Odświeżamy pokój

Gdy meble będą już gotowe, ruszamy z odświeżeniem pokoju. Nasza pociecha z pewnością ucieszy się, jeśli na jednej ze ścian pojawi się atrakcyjna fototapeta z bohaterami z ulubionej książki lub filmu. Wybór jest ogromny, więc z pewnością uda się coś ciekawego wybrać.

Ciekawe rozwiązanie – farba tablicowa i magnetyczna

W pokoju dziecięcym możemy użyć farby tablicowej. Na pomalowanej nią powierzchni będzie można pisać i rysować kredą, jak na szkolnej tablicy, a następnie zetrzeć gąbką. Dzięki temu „mazanie” odbywać się będzie tylko w wyznaczonym miejscu pokoju, bez uszczerbku dla pozostałych ścian.

Innym ciekawym pomysłem okazać się może farba o właściwościach magnetycznych. Do pomalowanej nią powierzchni będzie można przyczepiać różne rzeczy przy pomocy magnesów. Można w ten sposób przyczepić plakaty lub prace naszego dziecka.

Tekst napisany we współpracy z Legallais (www.legallais.pl/) – okucia budowlane i materiały eksploatacyjne

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Meble Dziecięce. Jakie wybrać?
  2. Odpowiednio dobrane meble dziecięce
  3. Nowoczesny meble dziecięce kupowane w sieci
  4. Meble drewniane do salonu
  5. Meble gdańskie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.