Nie tylko mężczyźni modele rc

  • Sharebar

Kilkadziesiąt lat temu modelarstwo było bardzo modne. Każdy chłopiec i młody mężczyzna musiał mieć w swoim pokoju przynajmniej jeden model wybranego pojazdu. Mógł to być samolot, czołg, wybrany samochód albo statek. Najlepiej własnoręcznie sklejony i pomalowany. W domach kultury, świetlicach czy innych miejscach spotkań młodzieży funkcjonowały pracownie modelarskiej, w których owe modele można było przygotowywać w gronie znajomych, wymieniać się uwagami na ich temat czy też korzystać z pomocy bardziej doświadczonych modelarzy. Później szał na tworzenie i kolekcjonowanie modeli pojazdów nieco minął, by obecnie odrodzić się, choć w nieco zmienionej formie. Dzisiaj wśród miłośników miniaturowych samochodów, statków czy samolotów królują zdalnie sterowane modele rc. Są to takie modele, którymi można kierować za pomocą odpowiedniego pilota, czy też kontrolera, który przekazuje do modelu rc odpowiednie fale radiowe.

Chociaż owe modele rc przypominają zabawki, przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Modelami rc najczęściej pasjonują się mężczyźni, choć wśród ich wielbicieli można znaleźć także wiele kobiet. Główną zaletą takich modeli jest fakt, że niemal ze stuprocentowa dokładnością odwzorowują pierwowzór, czyli oryginalny pojazd. Przy tym pamiętać trzeba, że wśród owych modeli zdalnie sterowanych znaleźć można naprawdę szeroką gamę pojazdów. Mogą t być na przykład modele samochodów i to wszelkiego rodzaju: starych i najnowszych, wyścigowych i terenowych. W ofercie modeli rc można znaleźć także samoloty, statki i inne jednostki pływające a nawet pojazdy wojskowe, jak na przykład czołgi i amfibie.

Oczywiście, choć sam fakt posiadania wybranego modelu jest już sam w sobie powodem do radości, modele rc dają swoim właścicielom także szereg innych możliwości. Przede wszystkim każdy, kto posiada choćby jeden model wybranego pojazdu, może brać udział w zawodach specjalnie organizowanych dla tych, którzy miniaturowymi pojazdami się pasjonują. Swoje rozgrywki mają między innymi właściciele zdalnie sterowanych samolotów, statków i samochodów. Rozgrywki zazwyczaj organizowane są w różnych kategoriach wiekowych, dlatego swoich sił w zawodach mogą spróbować już nawet najmłodsi. Jest to świetna okazja do tego, by zaszczepić im miłość do modeli i sprawić, by te niewielkie, ale bardzo zaawansowane technologicznie pojazdy stały się ich prawdziwą pasją. Dzięki temu jest szansa, że moda na zdalnie sterowane modele nie minie, ale będzie w ciągu najbliższych lat jeszcze prężniej się rozwijać.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zabawki i modele RC
  2. Calvin Klein – jeansy i nie tylko
  3. Nikon, czyli nie tylko aparaty fotograficzne
  4. Nie tylko dla fanów mody
  5. Służba BHP – nie tylko doradztwo
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.