Najlepsze samoloty wojskowe na świecie

 • Sharebar

Rozwój technologiczny wciąż trwa, co ma swoje odzwierciedlenie również w technologiach wojskowych. Widać to np. w lotnictwie, poznajmy 5 najlepszych samolotów wojskowych na świecie.

Czy mogą pochwalić się światowe wojska?

Wiele krajów na całym świecie może pochwalić się silnie rozbudowanym wojskiem oraz coraz to nowszymi i bardziej udoskonalonymi samolotami wojskowymi:

 1. USA – Lockheed F-35 Lightning II. Jest to wielozadaniowy samolot 5. generacji. Wykonywany w technologii stealth, niewykrywalnej dla radarów. Został on przystosowany do wykonywania misji bliskiego wsparcia, walki w powietrzu, bombardowań, walki elektronicznej, ratownictwa i wsparcia floty.
 2. Chiny – Chengdu J-20. Supermiśliwec 5. generacji, posiadający 2 silniki. Tak jak Lockheed F-35 Lightning również jest niewykrywalny dla radarów. Dodatkowo wzbogacono go o zdwojone usterzenie pionowe oraz stabilizatory przed skrzydłami.
 3. Rosja – Sukhoi PAK FA T-50. Kolejny przedstawiciel 5. generacji. Zdolny jest do staru oraz lądowania nawet na pasach nie dłuższych niż 400 metrów. Jego dodatkowe zalety to możliwość lotów naddźwiękowych oraz tankowania w powietrzu. Ma zdoloność walczenia równocześnie z celami powietrznymi jak i naziemnymi. Może unieść nawet 16 rakiet, a jego radar ma zasięg aż 400 kilometrów. Co więcej jest on słabo wykrywalny i bardzo zwrotny w powietrzu.
 4. Szwecja  – SAAB JAS 39 Gripen. Wielozadaniowy myśliwiec, którego właściwości lotne i osiągi są zoptymalizowane z największym naciskiem na: zwrotność, prędkość oraz przyśpieszenie. Samolot posiada wbudowane urządzenia przeznaczone do walki elektronicznej. Co ciekawe koszty jego utrzymania są o wiele niższe niż innych samolotów bojowych.
 5. Francja – Dassault Mirage 2000. Samolot myśliwsko – szturmowy. W 1983 roku po przejściu testów, samolot wprowadzono do produkcji. Od tej pory stał się podstawowym myśliwcem francuskich sił powietrznych. Jego konstrukcja jest w pełni metalowa, a napęd tej  maszyny stanowi silnik odrzutowy, który umieszczony został w kadłubie.

Artykuł powstał we współpracy z: http://revell.com.pl/modele-do-sklejania/samoloty-wojskowe/

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Najlepsze samoloty wojskowe na świecie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

 1. Zmiany w swiecie gier
 2. Najlepsze skiny do OGame
 3. Cykliczne powroty w świecie mody
 4. W świecie idealnych wizytówek
 5. Ułatwienia w wirtualnym świecie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.