Monety i zestawy monet jako prezenty

  • Sharebar

Okazji, by podarować bliskim wartościowy prezent mamy w roku wiele. Chrzest, urodziny, komunie, okrągłe rocznice, śluby czy Boże Narodzenie sprawiają, że poszukujemy atrakcyjnych podarunków, które będą czymś więcej niż postawionym na półce bibelotem.

Niestety, wybór prezentu zazwyczaj nie jest prosty. Często, nawet gdy znamy kogoś bardzo dobrze, nie potrafimy określić, co mogłoby przypaść mu do gustu. Jest jednak grupa produktów, których podarowanie ucieszy każdego. To złoto i srebro, numizmaty, monety bulionowe oraz zestawy monet kolekcjonerskich. Te produkty oprócz potencjału prezentowego, posiadają również wartość inwestycyjną, która może zaprocentować w przyszłości.

Monety kolekcjonerskie i numizmaty

Pojedyncze złote lub srebrne monety kolekcjonerskie, zestawy monet i numizmaty, to estetyczny
i wartościowy prezent. Mennice oferują przeróżne serie tematyczne, wśród których z pewnością znajdziemy coś, co spodoba się obdarowywanemu. W ofercie dystrybutorów produktów menniczych znajdują się także monety, numizmaty i zestawy monet na specjalne okazje, takie jak komunia, chrzest czy ślub.

Wybierając prezent urodzinowy czy imieninowy, zastanówmy nad preferencjami jubilata. Jeśli jest miłośnikiem zwierząt, świetnym wyborem będą monety prezentujące rasy kotów czy psów,
natomiast osoba zainteresowana historią z pewnością ucieszy się z monet, przedstawiających ważne postacie historyczne. Pasjonaci kultury wschodniej zachwycą się numizmatami z motywem chińskiego kalendarza, kobietom mogą spodobać się monety, poświęcone kwiatom, a dzieci ucieszą się na pewno z monet przedstawiających ich ulubione postacie z bajek i kreskówek. Z myślą o nich powstała seria, w której monety, dedykowane są popularnym animowanym bohaterom, w tym między innymi kanarkowi Tweety, misiowi Yogi i rodzinie Flinstonów.

Typowe złoto i srebro inwestycyjne

Kolejnym rozwiązaniem jest złoto lub srebro inwestycyjne, które można kupić w postaci sztabek
i monet bulionowych. Monety bulionowe emitowane są w nieograniczonych nakładach, gdyż w ich przypadku, w przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich, ważniejsza jest wartość kruszcu, z którego powstały niż wartość kolekcjonerska. Monety bulionowe to naprawdę wartościowy prezent, gdyż łączą one atrakcyjny wygląd z potencjałem inwestycyjnym. Moneta bulionowa to wartość pieniężna, mająca pokrycie w szlachetnym kruszcu, i dlatego jest dobrą i bezpieczna lokatą.

Co będzie lepszym wyborem – moneta czy sztabka? To już kwestia gustu. Podczas, gdy jedni mogą uznać, że zmysły bardziej cieszą monety bulionowe lub kolekcjonerskie, inni mogą marzyć o sztabce najczystszego złota.

Dodatkową wartością tych produktów są ich opakowania – mennice dbają, by były one jak najbardziej atrakcyjne, co sprawia, że monety, zestawy monet i sztabki w połączeniu
z nimi, tworzą efektownie wyglądającą całość.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.