Lista moich ulubionych gier policyjnych

gry o policji
  • Sharebar

Gry policyjne to gatunek stary jak same komputery osobiste. Niedługo będzie obchodził swoje 30 urodziny. W dzisiejszych czasach, głównie dzięki serii GTA, gracze wolą wcielać się w przestępców niż być po stronie prawa. Jednak istnieje rzesza fanów, którzy uwielbiają gry o policjantach. Właśnie dla takich ludzi przygotowałem moją listę najlepszych gier policyjnych.

1. Police Quest: In Pursuit of the Death Angel
Gra komputerowa, która powstała w 1987 roku z inicjatywy studia Sierra. Jest to największy klasyk w tym zestawieniu. Bohaterem jest młody, pracujący na ulicy, oficer policji, który od nisko płatnego stanowiska w ruchu drogowym, poprzez serie wydarzeń, dochodzi na szczyt, rozwiązując po drodze trudne zagadki brutalnych morderstw. Jest to wspaniały dramat policyjny, który jak twierdzi firma Sierra był swego czasu wykorzystywany do szkolenia rekrutów w policji. Gra doczekała się wielu kontynuacji oraz spin-offu pod tytułem SWAT. Polecam każdemu fanowi policyjnych przygodówek.

2. Virtua Cop
Kolejny wielki klasyk w zestawieniu. W chwili wydania gra zachwycała wszystkich recenzentów niespotykaną jak na tamte czasy grafiką oraz dbałością o szczegóły. Akcja gry rozgrywa się w pewnych fikcyjnym nadbrzeżnym mieście, które wygląda jak żywcem wyjęte z filmów akcji lat 80. Przez to oraz kilka innych rzeczy, produkcja stała się klasyką na automatach.

3. Policenauts
Fani legendarnego twórcy gier Hideo Kojimy na pewno słyszeli o tej futurystycznej przygodówce point and click, oryginalnie wydanej na NEC PC-9821. Jednak, jako że gra została jedynie wydana w Japonii, graczom nieznającym tego języka, jest niesamowicie trudno nauczyć się mechaniki gry. Mimo wszystko gierka jest wspaniałą produkcją, która zainspirowała Hideo do stworzenia serii Metal Gear Solid. Polecam

Wyżej przedstawione gry policyjne to tylko czubek góry lodowej, wspomnę tylko o takich produkcjach jak L.A Noire, serii SWAT czy nawet GTA San Andreas w którym można się wcielić w policjantów w misjach pobocznych. Jednak te gry są totalnymi klasykami w które należy zagrać.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zmiany w swiecie gier
  2. Ojciec chrzestny prawie wszystkich gier komputerowych
  3. Weterani gier MMO
  4. Grepolis idealną propozycją dla fanów gier
  5. Rodzaje gier internetowych i ich oznaczenia
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.