Kariera hokerów w aranżacji wnętrz

krzesła do baru
  • Sharebar

Hokery, czyli krzesła barowe, trafiły do lokali rozrywkowych hoteli i restauracji dopiero w XX wieku i od razu zajęły w nich główne miejsce. Stołki na długich nogach są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju każdego baru, klubu czy pubu. Dzisiaj meble tego typu można spotkać w domach prywatnych czy biurach, jednocześnie trudno sobie wyobrazić restaurację, która nie miałaby przynajmniej kilku hokerów przy barze. W ciągu zaledwie jednego wieku ten prosty mebel, jakim jest siedzisko z czterema długimi nogami, zrobił oszałamiającą karierę.

Prostota

Największą zaletą stołków barowych jest ich prostota. Dzięki niej projektanci mają nieograniczone możliwości komplikowania ich konstrukcji bez obawy, że doprowadzą do przerostu formy nad treścią. Wokół nas można spotkać nowoczesne hokery na jednej nodze, lśniące od niklowanych i chromowanych powierzchni oraz tradycyjne, drewniane stołki na czterech klasycznych nogach. Niezwykle malowniczo prezentują się krzesła barowe, wykonane z tworzyw sztucznych. Posiadają niekiedy zaskakujące, kosmiczne kształty oraz intensywne barwy.

Krzesła barowe są niezwykle przydatne w odpowiedniej aranżacji powierzchni. Wchodząc do hotelowej recepcji, restauracji, baru lub firmowej sali recepcyjnej przede wszystkim rzucają nam się w oczy hokery. Jeden rzut oka pozwala nam rozpoznać charakter pomieszczenia i jego styl. W zależności od zastosowania, może być bardziej formalny, swobodny lub swobodą awangardowej formy symbolizować całkowite szaleństwo. Projektanci wnętrz lubią krzesła barowe i często po nie sięgają w swoich aranżacjach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. O aranżacji wnętrz
  2. Krzesła i hokery do twojego domowego barku
  3. Komfort siedzenia w barze
  4. Kariera młodego adwokata
  5. “Dekorowanie wnętrz Warszawa”?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.