Jak wybrać salę weselną?

  • Sharebar

Pierwszym krokiem jeśli chodzi o organizację wesela jest wybór konkretnej sali weselnej. Nie jest to proste zadanie, ponieważ sale są bardzo zróżnicowane. Dlatego też, powinniśmy najpierw określić nasze wymagania oraz potrzeby, co do lokalu, w którym odbędzie się nasze wesele.

Na początek, konieczne jest ustalenie szacunkowej liczby gości. Mało jest lokali, które posiadają wystarczającą ilość miejsca, aby pomieścić np. 150 osób. Tego rodzaju salę trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jest na nie dużo chętnych.

Kolejną kwestią jest lokalizacja. Jedną z dwóch opcji jest wesele w centrum miasta. Posiada to swoją zaletę w postaci braku konieczności przetransportowania gości na dużą odległość. Z kolei wesele poza miastem posiada swój unikalny klimat. Domy weselne oddalone od centrum miasta posiadają swoje atrakcje, np. mały staw, własny ogród lub też patio, które może być wykorzystane jako parkiet do tańczenia. Podczas wyboru lokalu sprawdźmy dodatkowo czy znajduje się w jego pobliżu parking, na którym goście mogliby zostawić swoje samochody. Czy jest on strzeżony? Jeśli tak, to czy płatny i ile kosztuje? Każda informacja jest na wagę złota.

Kolejną kwestią jest styl panujący w sali. Dla przykładu Dom Weselny Legionowo posiada swój własny styl, który odpowiada zdecydowanej większości gościom. Narzeczeni często posiadają swoje marzenia o weselu w zamkowym, czy też swojskim otoczeniu. Pamiętajmy, że styl nie powinien być zbyt ekstrawagancki, ponieważ dobrze, jeśli odpowiada zdecydowanej większości gościom.

Ostatnią kwestią jest cena za wynajęcie sali. Jest ona podawana od jednej osoby i zawiera najczęściej miejsce siedzące wraz ze wszystkimi daniami, potrawami oraz napojami. Musimy dokładnie zorientować się czy dom weselny zapewnia alkohol, ciasta oraz tort i czy jest to wliczone w cenę. Bardzo często, młoda para na własną rękę organizuje te kwestie i jest to dobre wyjście.

Jak widać, wybór najodpowiedniejszej sali weselnej nie jest prostym zadaniem, dlatego powinniśmy o tym pomyśleć na długie miesiące przed planowanym weselem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak wybrać i urządzić salę weselną?
  2. Jak dobrze wybrać kapele weselną?
  3. Zabawę weselną czas zacząć
  4. Jak wybrać zespół na wesele w Sosnowcu ?
  5. Tradycja i nowoczesność, czyli sale weselne nowej ery
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.