Jak prawidłowo karmić psy?

karma dla psów
  • Sharebar

Karmienie psów nie powinno tylko i wyłącznie opierać się na podawaniu im jakichkolwiek produktów spożywczych co kilka godzin. Zawsze, w trosce o prawidłowy rozwój zwierząt, warto skupić się na dokładnej analizie składu poszczególnych karm oraz kilku innych czynnikach, które postaramy się w skrócie przedstawić w tym artykule.
Jak odpowiednio karmić psy? To pytanie wymaga dość rozbudowanej odpowiedzi, pozwalającej wyjaśnić praktycznie każdy aspekt. Wspomniany już wyżej skład karm jest jednym z nich – powinny one zawierać sporo mięso oraz warzyw, natomiast małe ilości soi i przede wszystkim wręcz zerowe ilości składników sztucznych, które na pewno nie posiadają żadnego dobrego wpływu na stan zdrowia oraz wyglądu psów przyjmujących dany pokarm regularnie. Zamiast tego warto zdecydować się na ofertę przedstawianą przez zaufanych producentów. Jednym z nich jest Purina Pro Plan, która przedstawia bardziej i mniej wyszukane karmy, które przypadają do gustu wielu psom, również tych, które posiadają obowiązek trzymania się określonej diety. Charakterystyczną cechą tego rodzaju karm jest ich wręcz ogromna różnorodność. Bez problemu w każdym sklepie (nie tylko stacjonarnym, lecz również internetowym), można dostać produkty Purina Pro Plan bogate w mięso tuńczyka, kurczaka, wołowiny czy nawet łososia. Poszczególne produkty podzielone są ze względu na wiek psów oraz ich podstawowe cechy. W ten sposób można, a nawet trzeba, wybrać produkt, który najbardziej odpowiada charakterowi danego psa. Jeżeli jest on wciąż szczeniakiem, można zdecydować się na karmy, których spożywanie nie wymaga nadmiernego wykorzystywania uzębienia – w przypadku psów kilkumiesięcznych, jak wiadomo, nie jest on jeszcze do końca rozwinięty. Psom dorosłym natomiast poleca się karmy charakteryzujące się odpowiednim składem, zapewniającym maksymalny poziom energii przez cały dzień. Psy, jeżeli tylko wyrażają chęć aktywnego spędzania swojego dnia, są zdrowe i zadowolone. Na pewno nie warto ograniczać im tego.
Purina Pro Plan, a także inni producenci doceniani na światowym rynku, dokładają wszelkich starań, aby psom i ich właścicielom zagwarantować możliwie jak największe poczucie komfortu i satysfakcji. Stąd właśnie wynika różnorodność oferowanych przez nie produktów, które należy podawać regularnie, przynajmniej raz dziennie, aby psy mogły prawidłowo rozwijać się.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Psy – pies rasowy i jego status w ZKWP
  2. Jak zdrowo karmić maluchy?
  3. Psy – owczarki
  4. Jak prawidłowo dbać o odzież?
  5. Jak prawidłowo myć silnik auta?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.