Idealny prezent na baby shower

impreza dla mamy
  • Sharebar

Ciąża to magiczny czas w życiu każdej kobiety. Świadomość, że w łonie rozwija się nowe życie sprawia, że większość pań traktuje ten czas w kategoriach cudu. Celebrując każdy dzień starają się przeżyć dziewięć miesięcy najpiękniej jak to tylko możliwe. Ciąża jest także dużym przeżyciem dla rodziny i przyjaciół przyszłej mamy. Nic zatem dziwnego, że i w naszym kraju coraz popularniejsze stają się baby shower – przyjęcia na cześć nienarodzonego dziecka i jego mamy.

Organizacja przyjęcia

Organizacją baby shower najczęściej zajmują się przyjaciółki kobiety w ciąży. Jak grzyby po deszczu powstają także firmy, które zajmują się przygotowaniem przyjęcia. Dziś już bez trudu można kupić baloniki, talerzyki, serwetki i inne dekoracje tematycznie nawiązujące do charakteru baby shower. Większość cukierni ma także w swojej ofercie torty, muffiny lub inne słodkości przeznaczone na tą okazję. W sklepach z akcesoriami dla mam i dzieci coraz częściej przygotowywane są listy prezentów, dzięki którym zaproszeni na przyjęcie goście doskonale wiedzą czego przyszła mama potrzebuje.

Co kupić przyszłej mamie?

Założeniem baby shower jest pomoc przyszłej mamie w skompletowaniu kosztownej wyprawki. W zawiązku z tym podarunki wręczane przez gości ściśle wiążą się z narodzinami dziecka. Do najczęstszych prezentów należą: przewijak, wanienka, pieluchy, ubranka, laktator, butelki, smoczki, sterylizator do butelek, podgrzewacz czy  video niania. Kobiety zostają także obdarowane bielizną zarówno tą dla kobiet w ciąży jak i karmiących mam. Niezwykle popularne są torty wykonane z misternie ułożonych pieluch udekorowanych wstążkami.

Nie bez powodu ciąża nazywana jest stanem błogosławionym. To czas, który przyszła mama powinna poświęcić sobie i rozwijającemu się dziecku. Nie jest tajemnicą, że podczas tych dziewięciu miesięcy zdarzają się też gorsze momenty, a kiepskie samopoczucie potrafi skutecznie dać się we znaki. Ale mimo to dla większości kobiet to czas wyjątkowy magiczny i szczęśliwy, do którego chętnie wracają we wspomnieniach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Prezent idealny dla mężczyzny
  2. Prezent na wieczór kawalerski
  3. Twój mąż dostanie tym razem odpowiedni prezent
  4. Fotoalbum – najlepszy pomysł na prezent
  5. Idealny pokój dziecięcy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.