Czym są gry airsoft?

militaria
  • Sharebar

Airsoft to zabawa, która jest stosunkowo młoda, ale systematycznie staje się coraz popularniejsza na świecie. Czym jest gra, która zyskuje coraz więcej sympatyków także w naszym kraju?

Co to jest airsoft?

W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że airsoft to bardziej „zmilitaryzowana” wersja paintballa. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że używane w niej kulki nie są wypełnione farbą, a przypominają, podobnie zresztą jak cały sprzęt airsoftowy, prawdziwą broń. Przypominają, ale nią nie są, i to sprawia, że airsoft to po prostu rodzaj rozrywki, a nie realna walka na polu konfliktu zbrojnego.

Popularność gry

Gra wywodzi się z kontynentu azjatyckiego, i tam po dziś dzień cieszy się największą popularnością, zwłaszcza w krajach, które pozostają wciąż w cieniu zagrożenia konfliktem zbrojnym, jak np. Kora Południowa, gdzie oddech niestabilnej odpowiedniczki z Północy wciąż jest obecny. Ojczyzną airsoftu jest jednak Japonia, i dlatego też reguły gry w znacznym stopniu nawiązują do bushido – honorowego kodeksu japońskich samurajów.

Bezpieczeństwo gry

Przed rozpoczęciem rozgrywki bardzo ważne jest zachowanie reguł bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno uczestników gry, jak również terenu na którym będzie się ona odbywać. Przede wszystkim zadbać należy o odpowiednią osłonę głowy i oczu w postaci kasku oraz specjalistycznych okularów lub gogli. Mimo iż reguły gry stanowczo zabraniają celowania w te partie ciała, to ostrożności nigdy za dużo. Niedozwolone jest także strzelanie do przeciwnika ze zbyt małej odległości. Przyjmuje się, że jest to dystans poniżej pięciu metrów, choć zależy on też od rodzaju używanej repliki broni. Kolejna sprawa, wyżej napomknięta, to zabezpieczenie terenu. Najlepiej, by został on odpowiednio oznakowany jako obszar gry, która dla osób postronnych, niezabezpieczonych mogłaby się okazać brzemienna w skutkach.

Czytaj więcej: wyposażenie taktyczne

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Gry na PC vs gry na konsole
  2. Gry dla dzieci Star Trek
  3. Czy gry są szkodliwe?
  4. Gry w sieci
  5. Gry dla malucha.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.