Czemu warto czytać książki?

książki
  • Sharebar

Wiele młodych osób nie czyta książek, ponieważ jest zdania, że o wiele łatwiej i wygodniej jest po prostu obejrzeć film, jaki został na podstawie danej książki zrealizowany. Oczywiście bardzo wiele na tym tracą, ponieważ film nigdy nie będzie wiernym odzwierciedleniem, poza tym nie jest w stanie pokazać głębi uczuć i złożoności charakterów, nawet jeśli trwałby kilka godzin. Czytanie jest ćwiczeniem dla ludzkiego umysłu i można jedynie ubolewać nad tym, że tak niewielu Polaków czyta regularnie coś poza wiadomościami w sieci. Co w takim razie daje czytanie książek?

Przede wszystkim rozwijają one naszą wyobraźnię. Warto regularnie zaglądać do księgarni internetowych, jak np. Gandalf.com.pl, ponieważ można w nich znaleźć bardzo wiele ciekawych pozycji, w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dzięki książkom przed człowiekiem otwiera się zupełnie inny świat, świat ciekawych stworzeń, honorowych ludzi. Zdanie, że ktoś, kto czyta książki żyje nieskończoną ilość razy, zamiast powielać stale jedne i te same nudne działania, chyba najlepiej oddaje korzyści, jakie płyną z czytania. Dodatkowo poprawiamy własne słownictwo, gramatykę i ortografię.

Osoby, które czytają książki nie mają problemów z napisaniem poprawnie jakiejkolwiek treści, są bardziej elokwentne i inteligentniejsze. Nie ma znaczenia to, jakie książki się czyta, nawet jeśli są to jedynie ckliwe romanse. Ważne jest, by w ogóle coś czytać, w końcu każda osoba ma inny gust. Księgarnie, jak Gandalf.com.pl oferują tak szeroki wybór książek, że z całą pewnością każda osoba będzie miała możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Książki ponadto pozwalają czasami zapomnieć o problemach, oderwać się od szarej rzeczywistości, która raz na jakiś czas dotyka każdego człowieka. Zatopienie się w lekturze jest wówczas najlepszym co można zrobić.

Naturalnie książki warto czytać również z innego ważnego powodu – można się z nich bardzo wiele dowiedzieć o życiu, o pewnych wydarzeniach, o mechanizmach działania. Okazuje się, że pisarze to mistrzowie psychologii, doskonali obserwatorzy, a także ludzie, którzy w swoim życiu już wiele przeżyli i pewnymi prawdami chcą się podzielić ze swoimi czytelnikami.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dobre książki
  2. Książki
  3. Książki podróżnicze. Co nowego?
  4. e-booki, e-prasa,książki audio
  5. Książki pedagogiczne dopomagają walczyć o istnienie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.