Zmiany w prawie podatkowym 2012/2013

podatek
  • Sharebar

Okres rozliczeń za rok 2012  trwa już w najlepsze. Większość podatników czeka jednak zwykle na ostatnia chwilę, która wypada na koniec kwietnia. Obawiają się kalkulacji, pomyłek, a także własnej niewiedzy. Bardzo często nie są pewni, co w danym roku mogą odliczyć sobie od podatku.

Ulga na dzieci

Ulgi podatkowe 2012 zawierają kilka zmian w porównaniu z latami poprzednimi. Najistotniejszą z nich może okazać się ulga na dzieci, bowiem już od tego roku stracą ją rodzice wychowujący tylko jedno dziecko i zarabiający powyżej 112 tysięcy złotych rocznie. Zyskają za to rodziny wielodzietne – dla nich przewidziano zwiększenie ulg, ale dopiero „od trzeciego dziecka w górę”.

Ulga na Internet

Dla wielu młodych ludzi ważna może być modyfikacja dotycząca odliczeń wydatków na Internet. To przedostatni rok, gdy takie odliczenia są w ogóle możliwe. Przy czym mogą z nich skorzystać już tylko ci, którzy chcieliby to zrobić po raz pierwszy. Ci którzy odpisywali sobie Internet od podatku przez ostatnie dwa lata, muszą niestety już pożegnać się z tą możliwością.

Ulga na materiały budowlane

Istotna zmiana czeka także tych, którzy planowali w niedalekim czasie budowę domu czy remont mieszkania. Już tylko do końca roku 2013 będą mogli odpisać sobie od podatku wydatki na materiały i surowce budowlane. Po 2013 roku te odliczenia od podatku przepadają bezpowrotnie. Zatem może warto się pospieszyć z budową czy renowacją i ukończyć ją jeszcze przed Sylwestrem?

Jak widać warto śledzić zachodzące zmiany w prawie podatkowym, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Tego rodzaju modyfikacje przepisów wprowadzane są zwykle przez rząd „po cichu”, pod płaszczykiem hałasu towarzyszącego innym, bardziej medialnym sprawom. Wszystko po to, aby nie wzbudzać zbyt głośnych protestów. Dlaczego? Bo to właśnie te pozornie drobne zmiany najbardziej uderzają społeczeństwo po kieszeni i pompują fiskus.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowa kolekcja jesień-zima 2012/2013
  2. Wszystko o prawie jazdy
  3. Ojciec chrzestny prawie wszystkich gier komputerowych
  4. Ulgi podatkowe – jak się w tym nie pogubić
  5. II edycja konkursu Best Hotel Award 2012
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.