Zawód doradcy finansowego

insurance
  • Sharebar

Praca doradcy finansowego wydaje się bardzo ciekawa. Podstawą jest tutaj bardzo dobra znajomość rynku pożyczek, kredytów, pozyskiwania funduszy, zagadnień związanych z inwestowaniem pieniędzy itd. Polacy coraz częściej korzystają z takich usług doradczych, bo szukając kredytu czy pożyczki wolą zasięgnąć porady specjalisty. W tej sytuacji czują, że nie są zdani tylko na siebie, doradca zwróci uwagę na szczegóły, znając wymagania klienta, podpowie, co może mu się opłacać, i z czego warto skorzystać. Tacy doradcy funkcjonują już w większości krajów, doradzając najkorzystniejszy кредит w Rosji, crédito hipotecario w Hiszpanii, crédit bancaire we Francji, kredīts na Łotwie.

Dla klienta to także duża oszczędność czasu, bo nie musi chodzić od banku do banku, szukając informacji i ciekawych ofert. U doradcy finansowego wszystko ma na miejscu – oferty banków, instytucji pozabankowych, nowości itd. Klient może też dowiedzieć czegoś na temat obowiązujących przepisów, pomocowych programów rządowych itp.

Trzeba pamiętać o tym, że banki posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę, skierowaną dla różnego typu klientów. Dlatego dana oferta kredytowa niekoniecznie zadowoli każdego klienta. Współpraca z doradcą kredytowym to już przykład indywidualnego podejścia do potrzeb klienta, dlatego z jego pomocą można wybrać to, co nam najlepiej odpowiada bez przeszukiwania i porównywania dziesiątek ofert.

Doradca kredytowy może pomóc w znalezieniu kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego, kredytu konsumpcyjnego, a także doradzi, co zrobić w przypadku uzyskania odmownej decyzji banku.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zawód doradcy finansowego, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Charakterystyka leasingu finansowego
  2. Doradca inwestycyjny a doradca finansowy
  3. Twoje pieniądze
  4. Coraz większe zysku sektora finansowego
  5. kredyty w getin
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.