Zasiłek rodzinny z Niemiec dla imigrantów z Polski

zasiłek rodzinny z Niemiec - odwiedź stronę Zwrot-Podatku.pl i dowiedz się jak uzyskać Kindergeld
  • Sharebar

Polacy coraz chętniej przekonują się do pracy za granicą. Wybierając kraj pracy kierują się zwykle kilkoma aspektami. Przede wszystkim interesuje ich rynek pracy. W obawie o swoje zatrudnienie wolą  wybierać takie miejsca, gdzie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Po drugie patrzą na wynagrodzenie za pracę, bo to pozwoli im podreperować choć trochę rodzinny budżet. Ważne są także składki płacone przez pracodawcę (czyli podatki i ubezpieczenia), a także możliwość starania się o różnego rodzaju świadczenia. Jednym z takich świadczeń jest zasiłek rodzinny z Niemiec.

Kindergeld, bo o tym świadczeniu mowa, to najczęściej przyznawany zasiłek rodzinny z Niemiec. Aby móc się o niego ubiegać trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Trzeba wychowywać dziecko lub być prawnym opiekunem, mieć nienajlepszą sytuację rodzinną i złożyć odpowiednie wniosek poparty różnego rodzaju zaświadczeniami.

We wniosku o zasiłek rodzinny z Niemiec nie może zabraknąć dokumentów, które poświadczą posiadanie potomstwa, status materialny, uzyskane dochody, okres pracy w Niemczech i wiele innych. Na podstawie tych informacji rodzinna kasa (z niem. Familienkasse) w Niemczech jest w stanie przyznać świadczenie dla jednego z rodziców. Jednakże warto wiedzieć, że zasiłek rodzinny z Niemiec nie jest tylko i wyłącznie przyznawany dla rodzica. Przede wszystkim jest on przeznaczany na zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do życia i rozwoju.

Wysokość świadczenia z tytułu zasiłku rodzinnego w Niemczech jest różna i zależy w dużej mierze od ilości dzieci będących w jednym, wspólnym gospodarstwie, a także od ich wieku i etapu edukacji. Inne są również regulacje w zakresie dzieci niepełnosprawnych, którym Kindergeld przysługuje na odmiennych warunkach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zasiłek rodzinny z Niemiec dla imigrantów z Polski, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Czy należy Ci się zasiłek rodzinny z Norwegii?
  2. Jak tanio i komfortowo dojechać do Niemiec
  3. Portal rodzinny – genealogia Polaków
  4. Polski dystrybutor marki Syogra
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.