Zakup ubezpieczenia na życie online

  • Sharebar

Bankowość elektroniczna przyzwyczaiła nas do możliwości załatwienia wielu spraw od ręki, w czasie rzeczywistym, przy użyciu wyłącznie komputera lub telefonu komórkowego. Internetowe kanały sprzedaży stały się tak powszechne, że jedynie kwestią czasu było kiedy i towarzystwa ubezpieczeniowe do swojej oferty włączą możliwość zakupu polisy online. Ubezpieczyciele bardzo szybko wdrożyli odpowiednie procedury i obecnie trudno sobie wyobrazić firmę ubezpieczeniową, która nie oferowałaby takich usług przez Internet. A jeżeli uda się taką odszukać od razu z niej zrezygnujmy – nieułatwianie życia własnym klientom w obecnych czasach powinno być karalne.

Zakup polisy w systemie direct czy poprzez porównywarkę ubezpieczeń?

Klienci mają do dyspozycji dwa kanały zakupowe. Niektóre firmy postawiły na sprzedaż ubezpieczeń poprzez własną stronę internetową (direct), inne zdecydowały się na rywalizację o klienta w porównywarkach ubezpieczeń. Te drugie mają coraz większe wzięcie ponieważ umożliwiają łatwe zestawienie ofert z kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Dostępne na polskim rynku porównywarki to tak naprawdę rozbudowane narzędzia, dzięki którym analiza polis staje się nie tylko łatwiejsza, ale także przyjemniejsza. Kluczowe informacje zostają ujęte w czytelnej tabeli, wszelkie rabaty czy promocje są zaznaczone w widoczny sposób – zakup ubezpieczenia na życie online wydaje się bardzo prosty.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie przez Internet?

Przede wszystkim w Internecie przy okazji przeglądania konkretnych ofert towarzystw możemy zapoznać się z opiniami ich klientów i zaczerpnąć informacji o poziomie obsługi klienta. Ten, kto chociaż raz robił zakupy online wie, że sam proces zakupowy jest przede wszystkim szybki i łatwy. Wygoda w dokonywaniu transakcji jest nieporównywalna ze sztywną atmosferą w biurze ubezpieczyciela. Skorzystanie z porównywarki pozwala także na dokładną analizę poszczególnych punktów ofert z kilku firm, z uwzględnieniem naszej specyfikacji oraz określenia problemu. Kiedy jesteśmy zdecydowani wszystkie formalności można dopiąć w przeciągu kilkunastu minut. I w ten sposób można zakupić praktycznie każdy rodzaj ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na życie, mieszkaniowe, komunikacyjne czy wakacyjne.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie
  2. Ubezpieczenia zwierząt domowych a ubezpieczenia zwierząt hodowlanych – różnice
  3. Czym są ubezpieczenia Direct
  4. Ubezpieczenia komunikacyjne są potrzebne
  5. Ubezpieczenia oc samochodu za granicą
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.