Wyróżniamy dwa rodzaje leasingu

turystyka rowerowa
  • Sharebar

Coraz więcej przedsiębiorców, którym zależy na posiadaniu samochodu firmowego, a tym samym nie uszczuplaniu swego kapitału, decyduje się na leasing samochodowy. Jest to bardzo popularna forma finansowania, z której korzysta coraz więcej firm. Na jaki leasing samochodowy się zdecydować, by potem nie żałować złej decyzji. Zgodnie z Zgodnie z przepisami o rachunkowości i podatkach możemy wyróżnić dwa rodzaje leasingu.

Pierwszym z nich jest leasing samochodowy w formie leasingu finansowego, w którym leasingodawca, a więc firma leasingowa, udostępnia leasingobiorcy samochód, który jest przedmiotem leasingu, na pewien okres. W leasingu finansowym samochód amortyzuje się u kolejnych leasingobiorców, bowiem pobierane z tytułu leasingu finansowego opłaty nie pokrywają w całości wartości tego samochodu. Możemy również zdecydować się na leasing operacyjny, gdzie wszystkie opłaty z nim związane w pełnej wysokości, stanowią koszt uzyskania przychodu u korzystającego. Decydując się na leasing finansowy musimy wiedzieć, że własność samochodu po zakończeniu umowy automatycznie przechodzi na korzystającego.

W kwestii leasingu operacyjnego, korzystający może zakupić samochód po leasingu, jednakże musi być spełniony ustalony w umowie okres. Jest to swego rodzaju dzierżawa samochodu od firmy leasingowej, z możliwością jego wykupu po zakończeniu umowy leasingowej. Wielu przedsiębiorców traktuje leasing samochodowy jako skuteczną alternatywę dla kredytów samochodowych, które przecież sporo kosztują. Leasing samochodowy pozwala na posiadanie auta, bez ingerencji w własny kapitał.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Charakterystyka leasingu finansowego
  2. Korzyści wynikające z leasingu operacyjnego
  3. Przedsiębiorcy rozważają leasing
  4. Leasing samochodowy w Polsce
  5. Co to jest leasing zwrotny?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.