Ubezpieczeniach na życie w UK – informacje

  • Sharebar

Każdy z nas chce dla siebie i swojej rodziny jak najlepiej, dlatego stara się zapewnić jej wszystko czego potrzebuje i zabezpieczyć ją na przyszłość na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli i Tobie na tym zależy, powinieneś jak najszybciej wykupić polisę na życie.

Wybierać możesz spośród dwóch rodzajów ubezpieczeń UK, a są nimi polisa na czas określony i na całe życie. Pierwszy rodzaj umowy zawierany jest najczęściej na okres 25-50 lat, a wypłata odszkodowania następuje tylko wtedy, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego w czasie jej trwania. Natomiast w drugim przypadku umowa trwa od daty jej zawarcia aż do śmierci ubezpieczonego, a wypłata środków finansowych w ramach odszkodowania następuje niezależnie od tego, kiedy właściciel ubezpieczenia UK umrze. Warto podkreślić, że odszkodowanie z polisy na życie wypłacane jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego. Nie ma możliwości ubiegania się o to, by zostało wypłacone w przypadku doznania urazu, niemożności powtórnego podjęcia pracy bądź odniesienia urazów w czasie wypadku. Takie zabezpieczenie zapewniają inne polisy, w które również opłaca się zaopatrzyć.

 

Trzeba dodać, że w Wielkiej Brytanii znaczna ilość osób decyduje się na to, by kupić ubezpieczenie na życie, zwłaszcza jeśli są głównymi bądź jedynymi żywicielami rodziny lub zaciągnęły kredyt i obawiają się, że w razie ich śmierci rodzina będzie miała problemy z regularną spłatą rat. Oczywiście, jeśli zarabiasz bardzo dużo i wiesz, że nie pozostawisz najbliższych bez środków do życia, gdy Ciebie już zabraknie, możesz zrezygnować z jej zakupu, gdyż najzwyczajniej w świecie jest to nieopłacalne rozwiązanie. Jeśli zaś idzie o wysokość składki, którą trzeba płacić to jest ona obliczana na podstawie kilku kryteriów. Pod uwagę brane są: wiek ubezpieczonego, jego zawód, aktualny stan zdrowia i przebyte choroby, prowadzony styl życia, rodzaje polisy, na którą się zdecydował oraz palenie lub niepalenie papierosów.

 

Na koniec wypada jeszcze dodać, że ubezpieczenie na życie trzeba uaktualniać, gdy dojdzie do ważnych zmian w życiu np. narodzin dziecka, utraty pracy przez współmałżonka/partnera bądź zaciągnięcia pożyczki w banku.

 

Więcej o ubezpieczeniach UK dowiesz się ze strony: http://financialexpertpl.com

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak wybrać ubezpieczenie na życie
  2. Życie na osiedlu ma swoje plusy
  3. Karmienie piersią a życie zawodowe
  4. Zakup ubezpieczenia na życie online
  5. Dostatnie życie emeryta
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.