Przedsiębiorca w finansowej potrzebie?

kredyt dla firm
  • Sharebar

Perspektywa rozwoju jest z punktu widzenia przedsiębiorstwa niezwykle ważna. Do rozwoju w dużej mierze niezbędne są nakłady finansowe. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki często sięgają po kredyty. Kredyty dla firmy zaciągane są na nieco innych warunkach niż te, z których może skorzystać przysłowiowy Kowalski, dlatego tak istotne jest, aby przedsiębiorca przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu posiadał podstawową wiedzę na ich temat.

Najpopularniejszą formą kredytowania cieszącą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców jest kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje pieniądze z niego pochodzące przeznaczane są na finansowanie inwestycji. Celem owych inwestycji jest zwiększenie lub utrzymanie bieżącej wartości majątku trwałego. W teorii sprawa wydawać się może banalna, jednak w rzeczywistości występuje kilka warunków, o których musi pamiętać każdy ubiegający się o niego przedsiębiorca.

Wybieramy bank – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kredyt w pierwszej kolejności musisz wybrać instytucję, która Ci go udzieli. Na początku poszukiwań najlepszej oferty, warto zapoznać się z tym co może zaproponować Ci podmiot, który prowadzi dla Ciebie rachunek firmowy. Często zdarza się, że banki, parabanki czy spółdzielcze kasy oszczędnościowe posiadają dla swoich klientów specjalne oferty.

W poszukiwaniach organu finansowego zwróć uwagę na to, czy podmiot, który wybrałeś pobiera opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Wysokość oraz rodzaj oprocentowania są jednym z kluczowych aspektów kredytów, nie tylko tych inwestycyjnych przeznaczonych dla firm. Każdy przedsiębiorca, który zechce ubiegać się o kredyt musi mieć na uwadze to, że mało która jednostka zgodzi się na sfinansowanie całej inwestycji. W przypadku kredytów inwestycyjnych często wymagany jest wkład własny.

Co dalej?

Po wybraniu banku czy innego podmiotu finansowego, musisz spełnić długą listę warunków, która rozpoczyna się od złożenia wniosku kredytowego. Zwykle razem z wnioskiem należy złożyć kompletną dokumentację. We wniosku bardzo ważnym punktem jest ten dotyczący celu kredytu. Każdy ubiegający się o kredyt inwestycyjny przedsiębiorca musi podać cel, na który przeznaczy otrzymane pieniądze. Bez takiej informacji, kredytodawca może odmówić Ci jego udzielenia. Każda instytucja potrzebuje od przedsiębiorstwa gwarancji w postaci wykazu zabezpieczeń. Najbardziej docenianym gwarantem przez banki jest zastaw na lokaci lub nieruchomości.

Pałeczka po stronie banku

Po spełnieniu przez Ciebie wszystkich warunków, bank rozpoczyna rozpatrywać Twój wniosek. Badana jest zgodność złożonych przez Ciebie dokumentów oraz analizowana jest Twoja zdolność kredytowa, czyli zdolność do planowego spłacania zaciągniętego zobowiązania. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie następuje podpisanie umowy kredytowej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Przedsiębiorca w finansowej potrzebie?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak stać się przedsiębiorcą?
  2. Kredyt samochodowy i jego zabezpieczenia
  3. Kredyt konsolidacyjny.
  4. Kredytujemy używany samochód
  5. Dokumenty do uzyskania kredytu studenckiego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.