Problemy z ubezpieczycielami

odszkodowania
  • Sharebar

Choć firma ubezpieczeniowa ma najczęściej obowiązek wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu, nie jest tajemnicą, że firma taka będzie dążyła do zminimalizowania szans powodzenia sprawy ofiary wypadku. Jedną ze znanych technik jest umieszczanie w umowie stosownej klauzuli, która blokuje uzyskanie odszkodowania w ilości większej niż 1/3 docelowej kwoty. W walce z ubezpieczycielem dobrze jest wykorzystać profesjonalną pomoc w odszkodowaniach. Korzystając z pomocy można dowiedzieć się, jakie dowody i dokumenty należy zabezpieczać i na co zwracać uwagę podczas całego postępowania w sprawie odszkodowania.

Ubezpieczyciel nigdy nie chce dobrowolnie wypłacić odszkodowania, dlatego można się spodziewać, że obierze stosowną strategię. Może przykładowo dążyć do udowodnienia winy poszkodowanego. Jeśli mu się to uda, choćby częściowo, uzyskanie odszkodowania może być niemożliwe i może doprowadzić nawet do sytuacji przeciwnej, gdy to poszkodowany znajdzie się w tarapatach. Istotą procesu zabezpieczenia się przed takim problemem, jest uzyskanie notatki służbowej, pochodzącej od policji z miejsca wypadku.

Nawet najlepsza pomoc w odszkodowaniach nie pomoże, jeśli sprawca nie będzie uznany winnym albo ubezpieczyciel podważy dowody poszkodowanego. Firmy ubezpieczeniowe potrafią korzystać z usług agencji detektywistycznych, których zadaniem jest śledzenie poszkodowanego.

Ma to na celu znalezienie dowodów, mogących choćby częściowo obciążyć ofiarę wypadku. Detektywi mogą dodatkowo szukać informacji, które będą mogli wykorzystać celem negacji opisanych obrażeń osoby poszkodowanej – przede wszystkim psychicznych. Firma ubezpieczeniowa może chcieć zdyskredytować szkody poszkodowanego, wykazując na przykład, że osoba taka symuluje objawy dyskomfortu i bólu po wypadku i chce dostać dzięki temu jak największe odszkodowanie.

Jest to powszechna technika, dlatego im lepsza, profesjonalna pomoc w odszkodowaniach stoi po stronie poszkodowanego, tym większe ma on szanse na uzyskanie odszkodowania, zadośćuczynienia albo renty.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku?
  2. Należne odszkodowanie
  3. Wypadek przy pracy w Holandii
  4. Dochodzenie odszkodowań 5%
  5. Perspirex zakończy Twoje problemy z nadmierną potliwością
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.