Praca w Danii przyciąga Polaków, ale podatki już nie

zwrot podatku z Danii przez serwis Nordtax.pl
  • Sharebar

Wysokie podatki w Danii odstraszają Polaków od pracy w tym kraju. Wysoka płaca z kolei przyciąga ich do odkrywania nowych źródeł zatrudnienia w państwie, gdzie czują się bardzo dobrze. Kultura i możliwości, jakie daje praca w Danii z powodzeniem kusi wielu młodych, ale i tych nieco starszych i bardziej doświadczonych Polaków.

Oferty pracy dla Polaków w Danii jest coraz więcej. Tamtejszy rynek pracy wchłonął wielu polskich specjalistów, zwłaszcza z branży budowlanej i morskiej. Poszukiwanie przez mężczyzn pracy w Danii nie jest problemem w dzisiejszych czasach, gdy na stronach internetowych można bezpośrednio aplikować do duńskich pracodawców. Jedynym ograniczeniem tego stanu rzeczy jest bariera językowa, przy czym komunikatywna znajomość języka angielskiego wystarczy do tego, aby rzeczowo podejść do poszukiwania zatrudnienia w państwach skandynawskich.

W parze z wysokimi zarobkami w Danii idzie konieczność opłacania wysokiego podatku dochodowego. Jest to zmora dla wielu osób, nie tylko tych przyjeżdżających z Polski, ale i po prostu samych duńskich pracowników. Dla nas, jako pracowników zagranicznych istnieje możliwość starania się o zwrot podatku z Danii. Dzięki niemu wysokość podatków dochodowych w Danii nie jest tak straszna, jak dla rodowitych Duńczyków. Jako pracownicy zza granicy korzystamy na zagranicznych rozliczeniach podatkowych, zwłaszcza po powrocie do naszego kraju.

Odzyskując zwrot podatku z Danii za pracę podejmowaną legalnie w tym kraju, dzięki wysokim podatkom możemy liczyć na bardzo wysokie zwroty. Co istotne w rozliczeniach za pracę za granicą – pieniądze, które z takiego rozliczenia uzyskamy możemy wydać na cokolwiek chcemy, ponieważ one nam się po prostu należą.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Praca w Danii przyciąga Polaków, ale podatki już nie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Wcześniejsza emerytura nie obowiązuje już wielu Polek
  2. To już nie tlyko łazienka
  3. Poznaj historię stolicy Danii!
  4. Co zrobić żeby łupież zniknął i już się nie pojawił?
  5. Praca tłumacza
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.