Pożyczki pozabankowe alternatywą dla banku

pożyczki krótkoterminowe
  • Sharebar

Pożyczki pozabankowe to sektor rynku, który w Polsce rozwija się bardzo prężnie można nawet powiedzieć, że na pożyczki pozabankowe jest prawdziwy boom. Instytucji pozabankowych każdego roku przybywa, a firmy udzielające pożyczek prześcigają się w ofertach.

Parabanki bo tak nazywa się instytucje udzielające pożyczek pozabankowych bardzo skutecznie odbierają klientów bankom.

Dlaczego pożyczki pozabankowe są tak popularne?

Prawda jest taka, że w bankach jest coraz trudniej o pożyczkę, a jeśli ktoś z jakichś powodów trafił do bik – biura informacji kredytowej, to na pożyczkę w banku nie ma co liczyć i tu wkraczają ze swoją ofertą parabanki. W parabanku możemy dostać pożyczkę nawet jeśli z jakichś powodów znaleźliśmy się w rejestrze bik. Parabanki udzielają również pożyczek dla osób bez zdolności kredytowej, dla bezrobotnych i osób, które prowadza działalność gospodarczą ale nie potrafią wykazać jeszcze dochodów. Najbardziej znane firmy udzielające pożyczek pozabankowych to między innymi Provident, Profi Credit, Wivus, Ekspres kasa, SMS 365 i wiele innych.

Sposób otrzymania pożyczki od parabanków jest uproszczony do minimum. Czasami wystarczy wysłać sms, aby po kilkunastu minutach cieszyć się gotówką na swoim koncie.
Pożyczki pozabankowe sprawdzają się najczęściej w sytuacjach kiedy nagle potrzebujemy gotówki i nie mamy czasu lub możliwości starać się o pożyczkę z banku. Nagłe sytuacje sprawiają, że jesteśmy gotowi płacić dużo większe odsetki od udzielanej pożyczki w zamian za szybkie i bezproblemowe otrzymanie gotówki.

Pożyczki pozabankowe cieszą się również dużym wzięciem w okresach przedświątecznych i urlopowych, jednak należy się dobrze zastanowić czy aby na pewno potrzebujemy takiej pożyczki, ponieważ okresy spłaty są zazwyczaj bardzo krótkie a odsetki w porównaniu z bankami bardzo duże ale jak to w życiu bywa coś za coś.

Jeśli chodzi o przyszłość instytucji pozabankowych, to nic nie wskazuje na to, aby sytuacja się w najbliższych latach zmieniła, ponieważ coraz więcej osób ma problemy ze spłatą kredytów i pożyczek bankowych i tym samym trafiają do bik i wtedy pozostają parabanki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 1.0/5 (1 oddanych głosów)
Pożyczki pozabankowe alternatywą dla banku, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Definicja pożyczki
  2. Pożyczaj! Oddasz dużo więcej.
  3. Pożyczki prywatne przez internet już są
  4. Pożyczki gotówkowe dla Polaków w UK
  5. Kredyty bez bik
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.