Oszczędzaj wydając pieniądze

money
  • Sharebar

Z reklam telewizyjnych wiele można się dowiedzieć o wszelkich nowościach, również tych dotyczących ofert banków. Jedną z takich reklamujących siebie i swe usługi instytucją jest mBank, który na potrzeby swych klientów oferuje nowe konto oszczędnościowe. Hasłem reklamowym jest oszczędzanie poprzez wydawanie pieniędzy. Co to za głupstwa, oszczędzanie przez wydawanie? Jak to możliwe?


Z pewnością wielu obserwatorów i odbiorców reklamy o mSaver mBanku zadawało sobie je. Instytucja ta pokazuje, że to możliwe. Działa to w ten sposób, iż zakładając konto w mBanku można do niego założyć dodatkowe bezpłatne konto oszczędnościowe o nazwie mSaver. Przy każdej naszej ingerencji w środki finansowe w postaci przelewu, wypłaty w bankomacie, płacenia kartę, drobne kwoty zostają przelane na konto oszczędnościowe. Wartość tych kwot ustala na początku klient, a doradca bankowy podaje mu 3 opcje do wyboru: udział procentowy od kwoty operacji, zaokrąglenie kwoty do zapłaty do pełnej liczby, taka sama kwota dla wszystkich transakcji. Te małe kwoty, których w trakcie miesiąca na pewno uzbiera się dosyć sporo, zasilają właśnie konto mSaver.
Zatem prawdziwe jest hasło oszczędzaj wydając środki pieniężne. Po miesiącu użytkownik takiego konta, ma obraz swych wydatków i zaoszczędzonych dzięki transakcjom pieniędzy. Z pozoru to nie my oszczędzamy, tylko system sam za nas to robi zgodnie z ustaleniami i ustawieniami. W pewien sposób tracimy władzę decydowania o całej naszej gotówce będącej na rachunku, i nie możemy wydać całości, która do nas należy. To tylko z pozoru tak wygląda, gdyż przypomnijmy, iż klient sam wyraża zgodę na odkładanie kwot na koncie mSaver.
Po drugie w każdej chwili ma swoje środki do dyspozycji, jednak musi się liczyć z prowizją za częstsze niż raz w miesiącu wypłaty środków z konta oszczędnościowego. Jest to warunek i dodatkowa mobilizacja do składowania i gromadzenia oszczędności. Poza tym kwoty, które są niewielkie mogą utworzyć spory kapitał po pewnym czasie, a klient nie będzie miał poczucia, że jego drobne rozeszły się nie wiadomo gdzie, tak jak to było do tej pory.
Z pewnością konto mSaver mBanku nie przypadnie wszystkim, lecz znajdą się tacy klienci, którym takie rozwiązanie spodoba się. Na pewno warto zajrzeć na mSaver opinie, gdzie zaznajomią się z doświadczeniami innych użytkowników.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Oszczędzaj wydając pieniądze, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Doładowania komórki przez Inteligo
  2. Lokaty strukturyzowane
  3. Twoje pieniądze
  4. Dodatkowe pieniądze na lato
  5. Polacy chętnie wydają pieniądze na gry
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.