Nowości w OC przewoźnika

oc przewoźnika
  • Sharebar

W naszym kraju ostatnio szybko rozwija się segment przedsiębiorstw transportowych. Mimo licznych barier wprowadzonych po akcesji do Unii Europejskiej, krajowe firmy transportowe są wciąż obecne na trasach całego kontynentu, aktywnie konkurując z miejscowymi firmami oraz z przewoźnikami z innych krajów naszego regionu. Warto więc spytać nie tylko o zmiany na rynku usług przewozowych, ale także o sposób w jaki zmiany dotknęły firm przewozowych.
Przepisy ustawowe wymusiły konieczność używania znacznie lepszych środków transportu. Obecnie trudno napotkać na drogach ciężarówki w złym lub bardzo złym stanie technicznym, z nieważnym przeglądem, wyciekami i przeładowane nadmiernym obciążeniem. Poprawie uległy także warunki pracy pracowników – kierowców, którzy obecnie mają ściśle normowany i kontrolowany czas pracy. Zmianie ulega podejście do wymogu legitymowania się odpowiednim ubezpieczeniem. Pomimo, że nie ma tu jeszcze określonych wymogów prawnych, to obecnie znaczna część przewoźników posiada polisę OC przewoźnika w ruchu drogowym. Ciągle jest to jeszcze ubezpieczenie dobrowolne, ale właściwie nikt nie dostaje już zleceń przewozowych bez ważnej, potwierdzonej polisy. Pomimo dodatkowego wydatku związanego z jej zakupem, posiadanie polisy OC przewoźnika jest korzystne także dla przedsiębiorcy wykonującego przewóz. Przestaje on się martwić o zaspokojenie roszczeń wynikających ze zniszczenia lub kradzieży ładunku.
Ostatnio zmienił się również rynek ofert generowanych przez ubezpieczycieli. Obecnie oferta OCP przewoźnika jest zdecydowanie szersza niż jeszcze parę lat temu, a opłaty znacznie niższe i odpowiednie do potrzeb przewoźników. Kupując ubezpieczenie OC przewoźnika często dostaje się wybór kilka wariantów różnych wariantów. Poza określeniem rodzaju przewozów (krajowe lub międzynarodowe), należy określić rodzaje ładunków, kraje docelowe, wartość obrotu, sumę gwarancyjną itd. OC przewoźnika jest wciąż ubezpieczeniem bardzo niszowym, dlatego warto skorzystać z usług doradcy (np. Vispar z Legionowa) mającego doświadczenie w sprzedaży głównie tego produktu oraz skorzystać z jego profesjonalnej pomocy. Zapewne już wkrótce zostanie wprowadzony obowiązek zawarcia tego ubezpieczenia, co być może spowoduje dalszą obniżkę cen i jeszcze większą dostępność polis dla firm transportowych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Nowości w OC przewoźnika, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.