Leasing w transporcie

leasing ciężarówek
  • Sharebar

Firmy leasingowe coraz częściej oferują swoje produkty leasingowe klientom z branży transportowej. Klienci, którzy stawiają na leasing samochodów ciężarowych często planują zakup ciężarowego samochodu powyżej 3,5  ton. W ofercie firm leasingowych, które skupiają swoją działalność na samochody ciężarowe często oferują także ciągniki siodłowe, przyczepy lub naczepy.

Wielu przedsiębiorców, którzy nie chcą angażować własnych środków często godzą się na takie rozwiązanie jakim jest właśnie leasing samochodów ciężarowych. Jest to dla wielu firm transportowych jedyny sposób na szybkie uzyskanie środków na finansowanie samochodu ciężarowego. Jakie dokumenty należy przygotować by móc starać się o leasing samochodu ciężarowego? Wiele firm leasingowych udziela leasingu w procedurze uproszczonej bez badania zdolności kredytowej. Jedynie, co należy wtedy przedstawić to dokumenty rejestrowe firmy, do których zaliczamy wpis/krs, regon, nip. Często potrzebne jest jedynie  elektroniczne potwierdzenie założenia działalności. Decydując się na leasing samochodu dostawczego musimy pamiętać o wpłacie własnej, która zazwyczaj wynosi 1 procent wartości przedmiotu leasingu.

W przypadku samochodu ciężarowego używanego wpłata ta może być większa i wynieść nawet do kilkunastu procent, w zależności od firmy leasingowej. Wielu zainteresowanych leasingiem samochodu ciężarowego używanego zastanawia się nad koniecznością wyceny takiego pojazdu. Wiele firm leasingowych nie wymaga takiej wyceny, bowiem wartość przedmiotu leasingowego określa się  podstawie dostępnych cenników eksperckich. Warto więc poszukać firmę leasingową, która proponuje najkorzystniejsze warunki leasingu samochodu ciężarowego.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Leasing w transporcie
  2. Auto leasing
  3. Leasing metodą na samochód
  4. Leasing samochodowy w Polsce
  5. Przedsiębiorcy rozważają leasing
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.