Kredyty społeczne czy w parabankach?

kredyt bez zaświadczeń
  • Sharebar

Dopiero od niedawna na polskim rynku pozabankowym działają portale internetowe, które pozwalają na uzyskanie pożyczek społecznościowych. To nowość, chociaż w innych krajach znane są one już od dawna. Pożyczki społecznościowe, często nazywane też prywatnymi, są bardzo ciekawą alternatywą dla pożyczek w parabankach, dlatego szukając dodatkowego źródła finansowania, warto wiedzieć o nich więcej.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

Aby móc dzięki pożyczce społecznościowej otrzymać potrzebne pieniądze, konieczne jest na początku zarejestrowanie się na wybranym serwisie obsługującym takie transakcje. Serwisy dostępne są zarówno dla pożyczkobiorców, jak i dla inwestorów – prywatnych osób, które chcą pożyczyć pieniądze na procent. Następnie jako pożyczkobiorca przygotowuje się swoją ofertę. Trzeba wskazać w niej potrzebną kwotę, a następnie okres kredytowania, swoje zabezpieczenia. Następnie ma miejsce licytacja, czyli na kwotę pożyczki dla jednej osoby składa się najczęściej kilku inwestorów, chyba że od razu na udzielenie pomocy zgodzi się jeden. Zatem trzeba liczyć się z faktem przynajmniej tygodniowego oczekiwania na rezultat, czasami też nie można uzbierać pełnej kwoty.

W czołówce nadal pożyczki w parabankach

Dlatego też w dalszym ciągu pożyczki społecznościowe nie przegoniły pożyczek tradycyjnych, w instytucjach parabankowych. To właśnie dzięki nim pieniądze można otrzymać od ręki, bez czekania i przygotowywania aukcji pożyczkowych. Oczywiście, często to też wyższe koszty, ponieważ w przypadku pożyczek społecznościowych zasady ustala się samodzielnie. Niemniej wtedy, gdy liczy się głownie dostępność i szybkość pożyczki w parabankach, dodatkowo kredyty bez zaświadczeń, biją na głowę oferty pożyczek prywatnych.

Podsumowując, pożyczki społecznościowe są dobre wtedy, gdy dodatkowe środki nie są potrzebne od zaraz i można poświęcić na ich zebranie nieco czasu. Z kolei wtedy, gdy ważne jest ekspresowe otrzymanie finansowania, lepiej jest wybrać tradycyjne banki lub parabanki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pożyczka społecznościowa: pożyczka XXI w.
  2. Kredyty bez bik
  3. Pożyczaj! Oddasz dużo więcej.
  4. Chwilówka: czy należy jej unikać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.