Kredytujemy używany samochód

auto_do_slubu
  • Sharebar

Często zastanawiamy się nad tym, czy zdecydować się na kredyt na używany samochód, czy może kupić auto za kredyt gotówkowy. Z pewnością kredyt samochodowy jest o wiele korzystniejszy niż kredyt gotówkowy, który jest posiada o wiele większe oprocentowanie. W przypadku brania kredytu na samochód musimy pamiętać, że zabezpieczeniem takiej pożyczki jest kupowany samochód.

Chcąc jednak zaciągnąć kredyt gotówkowy, który przeznaczymy na zakup samochodu używanego musimy wiedzieć, że na koszt takiego kredytu wpłynie nie tylko na oprocentowanie i prowizje, bowiem wiele kredytów obciążonych jest również ubezpieczeniem. Biorąc kredyt na samochód używany pamiętajmy również o tym, by przeczytać uważnie umowę. Bardzo istotne jest, by znaleźć punkt odnoszący się do ewentualnej szybszej spłaty kredyty. Dlaczego? Wiele banków stosuje dodatkowe koszta, jakie musi ponieść kredytobiorca na wypadek wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego.

Mając to na uwadze, warto czytać uważnie umowę o kredyt na używany samochód. Gdzie nabyć samochód używany? Wiele komisów współpracuje z bankami udzielającymi kredytów samochodowych. Warto więc zapoznać się z ofertą kilku komisów i przyjrzeć się ofercie bankowej, jaką mają do przedstawienie swoim klientom. Unikniemy dzięki temu zbyt pochopnych decyzji, które nie zawsze muszą być dla nas korzystne. Rozważając zakup auta na kredyt działajmy rozważnie, nie kierujmy się emocjami związanymi z pięknym wozem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kupując używany samochód
  2. Samochód używany. Jak znaleźć najlepszy?
  3. Warto pomyśleć o kredycie samochodowym
  4. Nowy czy używany samochód?
  5. Jaki samochód warto kupić na raty?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.