Kredyt samochodowy i jego zabezpieczenia

car
  • Sharebar

Wiele banków udziela kredytu samochodowego. Kredyt samochodowy często związany jest z określoną formą zabezpieczeń. Warto więc zapoznać się z nimi, zanim podpiszemy umowę o kredyt samochodowy. Jedną z form zabezpieczenie kredytu samochodowego jest niewątpliwie przewłaszczenie, przy którym nabyty samochód nie staje się własnością kredytobiorcy.

Samochód kredytowany jest własnością kredytodawcy czyli na przykład banku, który udziela takich właśnie kredytów. Kolejną formą zabezpieczenia kredytu samochodowego jest zastaw rejestrowy. W zastawie rejestrowym samochód wpisany zostanie do rejestru zastawów. Dopiero po całkowitej spłacie kredytu staje się własnością kredytobiorcy. Kolejnym  zabezpieczeniem stosowanym przez większość banków jest cesja praw z polisy AC, która jest obligatoryjnym wymogiem, który jest stawiany kredytobiorcom. Ta forma zabezpieczenia jest swego rodzaju zabezpieczeniem interesów kredytobiorcy na wypadek zaistniałej szkody.

Przykładem może być wypadek drogowy lub zniszczenie samochodu przez wandali. Istnieje także możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego bez  zabezpieczenia. Samochód można w każdej chwili sprzedać. Wadą tego kredytu jest na pewno bardziej czasochłonna i precyzyjna procedura jego otrzymania, niż w przypadku kredytu z zabezpieczeniem. Kredyt samochodowy bez zabezpieczenie jest niestety niekorzystny finansowo i przypomina zwykły kredyt gotówkowy. To, na jaki kredyt samochodowy się zdecydujemy zależy zatem od nas samych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Kredyt samochodowy i jego zabezpieczenia, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Warto pomyśleć o kredycie samochodowym
  2. Kredytujemy używany samochód
  3. kredyt na działalność
  4. Kredyt na budowę domu
  5. Idziemy po kredyt
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.