Jak skorzystać – informacja gospodarcza

finanse firmy
  • Sharebar

Celem skorzystania z usług jednego z trzech biur informacji gospodarczej należy złożyć do nich wniosek. Typowa informacja gospodarcza zawiera takie informacje o podmiocie gospodarczym jak dane podmiotu w rozumieniu prawnym (oznaczenie, adres, siedziba, REGON, imiona i nazwiska osób zarządzających itp.), dane osoby fizycznej (imię i nazwisko, REGON, PESEL, adres, przedmiot działalności itp.), a także inne – na przykład dane o posługiwaniu się przez podmiot sfałszowanymi albo cudzymi dokumentami identyfikacyjnymi czy też o zobowiązaniach pieniężnych.

Uzyskanie takich informacji jest bardzo przydatne w chwili, gdy firma chce działać jedynie z uczciwymi kontrahentami i nie chce dopuścić się sama łamania prawa. Informacja gospodarcza uzyskana z jednego z biur informacji to podstawa do zaniechania współpracy z określonym podmiotem. Wiele firm korzysta z takich informacji, by sprawdzać swoich kontrahentów oraz klientów. Jest to powszechna technika na przykład w bankach podczas udzielania kredytów.

Skorzystanie z pożytecznej informacji gospodarczej pozwala zabezpieczyć się przed sporymi stratami, które można by ponieść w wyniku nieuczciwej współpracy z firmą lub osoba fizyczną. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do KRD, uzyskanie takich informacji jest dość kłopotliwe, jeśli nigdy nie miało się do czynienia ze składaniem wniosków do BIG (Biura Informacji Gospodarczej).

Niemniej, wszystkie niezbędne instrukcje znaleźć można właśnie na stronach internetowych tych organizacji, więc nawet osoba początkująca nie powinna mieć problemu z prześwietleniem swoich kontrahentów lub kandydatów na współpracowników. Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o sprawdzenie drugiej strony w interesach i warto je wykorzystywać. W rzeczywistości informacja gospodarcza to tylko jedno z pól działania.

Informacja gospodarcza choć dostarcza wielu ciekawych danych, to nie wyczerpuje tematu. Wiele firm korzysta nawet z usług prywatnych detektywów, by znaleźć informacje o konkretnych firmach lub nawet osobach fizycznych. Jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, takie działanie nieraz bardzo się opłaca.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy potrzebna jest informacja gospodarcza?
  2. Linki sponsorowane – jak możesz skorzystać?
  3. Czarna lista dłużników – Ty też możesz się tam znaleźć
  4. Dlaczego skorzystać z usług biura nieruchomości
  5. Gdzie skorzystać z pomocy prawnej?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.