Doradca inwestycyjny a doradca finansowy

finanse
  • Sharebar

Wielu z nas nierzadko mając trochę zbędnej gotówki zastanawiało się w co można by ja zainwestować. Większość nie mając dostatecznej wiedzy na ten temat rezygnuje z szansy pomnożenia swojego kapitału. Część robi to na własną rękę, co dość często kończy się całkiem innym rezultatem niż oczekiwany. Natomiast nieliczni podchodzą do tej sprawy poważnie i korzystają z usług doradcy inwestycyjnego.

Często szukając fachowej pomocy zastanawiamy się czyja tak naprawdę pomoc jest nam potrzebna. Mało kto bowiem wie jaka jest różnica między określeniem doradca inwestycyjny a doradca finansowy Białystok, Kraków czy Wrocław, nieważne gdzie szukamy i tak w każdym mieście spotkamy się tak samo z jednym określeniem jak i z drugim.

Kim więc jest doradca inwestycyjny? Osoba mająca licencję doradcy inwestycyjnego jest uprawniona do doradzania z zakresu inwestowania w różnego rodzaju instrumenty finansowe, a także może ona zarządzać portfelem tychże właśnie instrumentów na zlecenie swojego klienta. Ważne, aby zapamiętać, że tylko i wyłącznie doradcy inwestycyjni mogą w rzeczywistości doradzać klientom w co najlepiej inwestować pieniądze, a nawet nierzadko robią to za niego, kiedy klient zdecyduje się powierzyć im własne pieniądze w zarządzanie.

Całkiem inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o doradców finansowych. W placówkach wielu banków spotykamy doradców klienta, bądź też inaczej nazywanych doradców finansowych. Nie są oni jednak uprawnieni do świadczenia usług doradczych, czyli nie mogą doradzać klientom na temat tego w co najlepiej inwestować pieniądze. Są wstanie tylko prezentować dostępne na rynku rozwiązania, ale końcową decyzję i odpowiedzialność za jej skutek podejmuje tylko i wyłącznie klient.

Jeśli jesteśmy zainteresowani fachową pomocą w inwestycjach możliwych do podjęcia za nasze dostępne środki, możemy także (mieszkając przykładowo w Białymstoku) wpisać w wyszukiwarkę hasło: open finance Białystok. W ten sposób wyskoczą nam strony firm, które będą gotowe udzielić nam fachowych porad.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kancelaria Podatkowa, Doradca podatkowy, Biuro Rachunkowe Wrocław
  2. Twoje pieniądze
  3. Doradztwo inwestycyjne a kryzys finansowy.
  4. Cechy szczególne konsultantów
  5. Oszczędzaj wydając pieniądze
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.