Diamenty inwestycyjne:fakty vs popularne mity

  • Sharebar

Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich oszczędności w diamenty, przeczytaj uważnie poniższy tekst. Być może znajdziesz w nim odpowiedzi na dręczące cię wątpliwości lub też uzyskasz informacje, które mogą okazać się przydatne w świetle twoich przyszłych planów finansowych.

Czy diamenty inwestycyjne zawsze przynoszą czysty zysk?
Niestety, lokowanie oszczędności w klejnotach nie zawsze przynosi spodziewane zyski. Kupując klejnoty w celach inwestycyjnych należy wybierać diamenty, które są certyfikowane przez niezależne i renomowane laboratoria gemmologiczne. Wielkość szlifu brylantowego powinna być równa lub większa niż 2 karaty, a pozostałe parametry powinny być na tyle wysokie, by bezpośrednio wpływać na cenę diamentu. Diament oprawiony w biżuterię, niezależnie od tego czy posiada odpowiednie parametry i certyfikat, nie będzie traktowany jako inwestycja.

Diamenty inwestycyjne to najbezpieczniejszy środek do lokowania finansów
W tym stwierdzeniu kryje się bardzo dużo prawdy, ponieważ, gdyby prześledzić historię ceny tych klejnotów na przestrzeni zaledwie ostatniego stulecia, dałoby się z łatwością zauważyć, że zanotowano tylko dwa spadki kursu diamentów inwestycyjnych: na początku lat 80-tych i niedawno, podczas pamiętnego kryzysu w USA w 2008 r. Oprócz tych dwóch wydarzeń, ceny diamentów utrzymują co roku bezpieczny, stabilny poziom. W porównaniu z diamentami, wahaniom cenowym dużo bardziej podlega złoto inwestycyjne. Jako, że zazwyczaj cenniki podają ceny klejnotów w USD, ewentualne różnice w cenie diamentów mogą również wynikać z wahań w kursie dolara.

Łatwo kupić, trudniej sprzedać
To zbyt powierzchowne stwierdzenie. Doświadczeni inwestorzy wiedzą jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z inwestowaniem w diamenty. Jedno jest pewne: jest to inwestycja międzynarodowa, której wartość jest niezmienna i uznawana w każdym kraju. Diamenty inwestycyjne z łatwością można zbyć u jubilera, czy wstawić w komis, lub też skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm. Niestety, nie da się ukryć, że ze sprzedażą diamentu wiąże się znalezienie odpowiedniego nabywcy, który będzie gotów zapłacić za niego satysfakcjonującą nas cenę. Ze względu na relatywnie wysoką wartość klejnotów, należy uzbroić się w cierpliwość, bo ten proces może potrwać jakiś czas.
Nie każdy, z oczywistych względów, może pozwolić sobie na inwestycję w diamenty. Ich ceny zawsze były wysokie dla odbiorców detalicznych i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Ponadto, poprzez celową kontrolę podaży, gigantyczne firmy zajmujące się wydobyciem i obróbką diamentów, de facto zarządzają trendami zmian na rynku tych klejnotów. Z pewnością nie zależy im na obniżeniu kursu cen diamentów inwestycyjnych, zatem lokowanie finansów w tych środkach wydaje się korzystne i ze wszech miar uzasadnione.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Diamenty oferta dla Ciebie
  2. Inwestycyjne kredyty
  3. Współpraca z Pocztą Polską – fakty i mity
  4. Doradztwo inwestycyjne a kryzys finansowy.
  5. Biżuteria artystyczna – półfabrykaty do wyrobu biżuterii
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.