Czy należy Ci się zasiłek rodzinny z Norwegii?

Zasiłek rodzinny z Norwegii - rozlicz go dzięki Zwrot-Podatkow.pl
  • Sharebar

Pracujesz w Norwegii albo pracowałeś tam w ostatnim czasie, a praca jaką wykonywałeś była legalna? To świetnie! Być może przysługuje Ci zwrot podatku z Norwegii i wiele innych świadczeń. Jak to sprawdzić? Najlepiej i najprościej dla Ciebie, a jednocześnie najpewniej dla Twoich finansów było skontaktować się z osobami doświadczonymi i zaufanymi w tym temacie. Osoby takie pracują w wieloletnich biurach podatków zagranicznych, które z łatwością można wyszukać również w Polsce, ot choćby w internetowych wyszukiwarkach.

Czy może Ci się należeć zasiłek rodzinny z Norwegii?

Zasiłek rodzinny z Norwegii może Ci się należeć, jeżeli wychowujesz dziecko lub dzieci, albo wykonuje to Twój współmałżonek lub Twoja współmałżonka, a Ty pracujesz legalnie w Norwegii. Warto w biurze podatkowym zapytać, czy w stosunku do Twojej umowy z norweskim  pracodawcą przysługuje Ci takie świadczenie, ponieważ jest to bardzo wysoki zasiłek, przyznawany bezpośrednio przez norweski skarb państwa.

 W ostatnim czasie o tym zasiłku rodzinnym było stosunkowo głośno, ponieważ zmieniły się nieco zasady jego przyznawania. Wielu naszych rodaków bowiem, którzy kiedyś starali się o zasiłek rodzinny z Norwegii otrzymało decyzję odmowną w jego sprawie. Od teraz jednak, dzięki przepisom Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości to się zmieniło i warto starając się o zasiłek uwzględnić we wniosku również lata, w jakich decyzja w jego sprawie była z jakichś powodów odmowna. Być może obecnie jest to już przedawniona sprawa, a zasiłek rodzinny z Norwegii zostanie nam ponownie przyznany i wyrównany za lata, w których nie był on wypłacany. W takiej sytuacji przyznany zasiłek rodzinny może być naprawdę bardzo wysoki i stanowić ogromne wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Czy należy Ci się zasiłek rodzinny z Norwegii?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Chwilówka: czy należy jej unikać?
  2. Dlaczego należy sprawdzać fundusz
  3. Portal rodzinny – genealogia Polaków
  4. Oszczędzanie na lokacie – czy się opłaca?
  5. Odchudzamy się, czy wolimy płacić więcej
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.