Biuro rachunkowe czy własna księgowość?

  • Sharebar

Jakakolwiek osoba, która otwiera swoją działalność gospodarczą, staje przed kwestią: jak prowadzić swój dział księgowy, a dokładniej czy zając się tym w pojedynkę, czy zlecić to na zewnątrz biurze księgowemu. Problem niby błahy, ale jednak nie jednemu przysporzył garba.

Pierwsze rozwiązanie jest dobre, dla ludzi posiadających co najmniej minimalną wiedzę z tego zakresu, bo jeśli nie ma żadnej wiedzy, to będzie potrzebował minimum kilkunastu tygodni na naukę, a i tak na pewno napotka ogromną ilość zagwozdek i będzie musiał wyszukiwać rozwiązań.

Drugie rozwiązanie,  zlecić to biurze księgowemu, w praktycznie każdym większym mieście jest kilkanaście biur rachunkowych. Większym kłopotem jest wybranie tego dobrego biura, które nie przysporzy naszej działalności tylko problemów. Na problem które biuro wybrać, nie dam wam odpowiedzi bo nie znam waszych realiów. Polecam jednak zwrócić uwagę, na to od od jakie czasu dane biuro prosperuje oraz jaką ma opinie na mieście, warto wziąć biuro z polecenia. W dzisiejszych czasach wszystkie takie działalności oferujące praktycznie pełne usługi księgowe prześcigają się w ofertach aby tylko przyciągnąć klientów. Poza ceną polecam, zwracać uwagę na dodatkowe usługi, typu kontakt w imieniu klienta z instytucjami takimi jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, GUS, czy Skarbówka.

Podsumowując to co napisałem, polecam zastanowić się nad tą kwestią na spokojnie, zobaczyć kilka ofert oraz sprawdzić swoje umiejętności w sprawach księgowych, każdy rok przynosi nowości, wiec jeżeli 15 lat temu mieliśmy konkretna wiedzę z zakresu księgowości, to aktualnie jest ona już w najlepszym wypadku nieaktualna (żeby nie powiedzieć stara).

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Biuro rachunkowe w Częstochowie – warunki
  2. Biuro rachunkowe dla osób fizycznych.
  3. Internetowe czy tradycyjne biuro rachunkowe?
  4. Biuro Rachunkowe Warszawa
  5. Biuro rachunkowe Bydgoszcz
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.