Telewizja cyfrowa – nowa jakość oglądania

telewizja cyfrowa
  • Sharebar

Od samego początku działania telewizji sygnał nadawany jest w analogowym standardzie. Jednak ta technologia niestety podatna jest na dość spore straty sygnału, co skutkuje pogorszeniem obrazu.
Rozwiązaniem tego kłopotu jest cyfrowa telewizja. Telewizja cyfrowa usuwa wszelkie problemy, które były związane z starym standardem – analogowym, ale też zapewnia nam możliwość dostarczenia nam sygnału o lepszej jakości. Głównym walorem, jaki przemawia za telewizją cyfrową jest bez wątpienia brak strat przy wysyłaniu sygnału przez nadajniki. Poza tym sygnał cyfrowy jest o wiele mniej podatny na oddziaływanie warunków atmosferycznych.
W naszym kraju wraz z początkiem sierpnia dostępna będzie już tylko telewizja cyfrowa, a jej standard to DVB-T Mpeg-4 z dźwiękiem DDP (Dolby Digital Plus).
Jakie plusy daje nam telewizja cyfrowa?
Głównym atutem jest możliwość oglądania bogatszej oferty programowej na wielu odbiornikach (inaczej niż w przypadku płatnych telewizji). Telewizja cyfrowa daje nam sposobność skorzystania między innymi z: filmów w oryginalnym języku wraz z napisami, mamy również możliwość z korzystania z dźwięku przestrzennego 5.1, czy też EPG (cyfrowy przewodnik po programach). To oczywiście nie wszystkie usługi jakie może dać nam cyfrowa telewizja. Jeśli nasz odbiornik telewizyjny będzie podłączony do sieci mamy możliwość skorzystania z usług dodatkowych, takich jak np. telewizja hybrydowa, a więc telewizja i informacje na bieżąco. Taką nowinkę wprowadziła TVP w czasie ostatnich mistrzostw europy w piłce nożnej. W trakcie meczu można było oprócz samego oglądania, przeglądać w tym samym czasie statystyki, lub brać udział w sondach.
Krótko mówiąc cyfrowa jakość, to nowa jakość, jaka z pewnością zwiększy komfort patrzenia na telewizję.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Fotografia cyfrowa
  2. Klasyka filmowa do oglądania
  3. Czas na telewizje satelitarną
  4. Sposób na słaby zasięg
  5. Nc+ tworzy nową telewizje
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.