Świetlówki T5 i sposoby unikania odblasków

  • Sharebar
Planowanie oświetlenia przy użyciu świetlówek T5 nie jest taka prostą sprawa. Mimo ze są mniejsze i zwykle posiadają większą moc niż świetlówki T8, to nadal nie są idealnym rozwiązaniem. Powodują niechciane odblaski, co utrudnia pracę w biurze pełnym ekranów komputerowych. Są jednak sposoby na uniknięcia niekorzystnych efektów tego typu oświetlenia i warto się z nimi zapoznać.

Kąty oświetleniowe
Oprawy bezpośrednie z rastrów parabolicznych, filtrów metalowych lub dyfuzorów mogą zmniejszyć odblaski. Podczas korzystania z żaluzji, kąty ochronne muszą wynosić co najmniej 30° w otwartych oprawach sufitowych, aby były skuteczne. Ostatnie badania sugerują, że nawet nad głową oprawa może powodować dyskomfort, gdyż odblaski przy luminancji świetlówek są bardzo wysokie. Jeśli stosuje się typowy dyfuzor, jest potrzebna przynajmniej 20 milimetrowa (0,8 cala) odległość, w celu uzyskania skutecznej dyfuzji. Projektanci powinni uświadomić sobie jednak, że oświetlenie pośrednie, a najbardziej filtry kontroli lub dyfuzory, zmniejszają ilość światła dostarczanego do płaszczyzny pracy w porównaniu do nieekranowanych bezpośrednich urządzeń.
Gra pozorów
Innym sposobem, aby uniknąć olśnienia, jest zmniejszenie rozmiaru pozornego źródeł światła o wysokiej luminancji. Na przykład, w zastosowaniach wysokiego składowania, takich jak fabryki i magazynów, nawet oprawy wysokiej luminancji przy użyciu świetlówki T5 HO może być do zaakceptowania, ponieważ wielkość oprawy w pobliżu wysokiego sufitu jest ciągle niewielka dla obserwatora.
VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (1 oddanych głosów)
Świetlówki T5 i sposoby unikania odblasków, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Nowe typy lamp w oświetleniu przemysłowym
  2. Oświetlenie
  3. Sposoby na kolorowy ogród latem
  4. Sposoby na zaparcia i ich leczenie
  5. Zabezpieczenie oświetlenia
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.