Spyphone – zastosowanie

  • Sharebar

Dzisiejsze telefony komórkowe coraz bardziej przypominają małe komputery. Posiadają coraz większą liczbę funkcji. Niegdyś telefony służyły tylko do prowadzenia rozmów. Dziś możemy za ich pośrednictwem robić bardzo wiele rzeczy, od kręcenia filmów, po swobodne korzystanie z internetu. W związku z rozwojem nowych technologii mamy również coraz więcej dostępnych opcji jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Jeżeli posiadamy odpowiednie oprogramowanie wówczas możemy np. namierzyć nasz telefon przez BTS operatora sieci. Dzięki temu możemy go znaleźć w sytuacji, kiedy zostanie skradziony lub zgubiony. Możemy w tym celu użyć oprogramowania typu Spyphone.

Spyphone to oprogramowanie szpiegowskie. Pozwala przede wszystkim na pełny i dyskretny monitoring danego telefonu. Możemy śledzić rozmowy, odbierać kopie otrzymywanych i wysyłanych wiadomości tekstowych, a nawet podsłuchiwać najbliższe otoczenie telefonu. Pomimo takiego iście szpiegowskiego zestawu możliwości, program może być używany również na naszym własnym telefonie. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub zagubienia jesteśmy w stanie z bardzo dużą precyzją zlokalizować telefon i postarać się go odzyskać. Jeżeli stracimy samochód, w którym znajdował się telefon – możemy wówczas znaleźć także ten pojazd.

W dzisiejszych czasach oprogramowanie szpiegowskie kojarzone jest przede wszystkim z zazdrosnymi małżonkami i podejrzeniami o zdradę. Są to jednak programy uniwersalne, użyteczne w szerokim zakresie sytuacji. Są one również w pełni legalne, jeśli wykorzystywane są bez łamania prawa. Wiele osób jednak o tym zapomina.

Największy popyt na to oprogramowanie zaczyna się wraz z końcem wiosny, kiedy to zbliża się okres wakacyjny. Zazdrosne żony lub podejrzliwi mężowie prezentują swojej drugiej połówce nowy telefon, który posiada wgrany program szpiegowski. Monitoring telefonu jest pełny, a przy tym dyskretny. Czy nie jest to jednak zdecydowane przekroczenie granicy moralnego postępowania, zwłaszcza w związku? Taki brak zaufania do swojego partnera na pewno może mieć daleko idące negatywne konsekwencje.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Infokioski – zastosowanie
  2. Zastosowanie oprogramowania ERP.
  3. Kowalstwo artystyczne i jego zastosowanie
  4. Silniki bezszczotkowe i ich zastosowanie
  5. Zastosowanie projektorów multimedialnych
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.