Sposób na jesienną nudę

  • Sharebar

Dni są coraz krótsze i chłodniejsze. Powoli porzucamy nasze letnie werandy, na których spędzaliśmy wieczory i kryjemy się w ciepłych salonach. Nadchodzi bowiem sezon grzewczy czas uruchamiania ogrzewania i zestawów TV.

Telewizja to dobry sposób na spędzenie długich, jesiennych wieczorów, grunt jednak w tym, by mieć co oglądać. Mamy tutaj dwie możliwości: cyfrowa telewizja naziemna, oraz telewizja satelitarna. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać obydwie możliwości.

 

Cyfrowa telewizja naziemna

Już od ponad roku działa ogólnopolska sieć telewizji cyfrowej. Znajdziemy w niej kilkanaście podstawowych kanałów zarówno telewizji publicznej, jak innych nadawców. Taka telewizja prezentuje obraz najwyższej jakości, jakkolwiek, by tak w istocie było, potrzebujemy dobrej anteny do odbioru sygnału tej telewizji. Najlepsza do tego celu jest antena zewnętrzna – kierunkowa, no chyba, że nasze mieszkanie znajduje się w najbliższym otoczeniu nadajnika, wówczas wystarczy nam niewielka antena wewnętrzna. Do anteny zewnętrznej można dodać wzmacniacz antenowy, ale nie spodziewajmy się cudów. Podstawą jest dobra antena umocowana na wysokościach – im wyżej, tym lepiej. Jeśli mamy doprowadzony sygnał, wystarczy podłączyć do telewizora, a większość nowoczesnych odbiorników ma wbudowany tuner DVB-T zgodny ze standardem MPEG-4 i wyszukać kanały. Jeśli mamy starszy odbiornik TV, lub niekompatybilny z MPEG-4 wówczas będziemy zmuszeni dokupić tuner oddzielnie. Na szczęście wydatek nie należy do dużych, a przy okazji możemy wybrać taki tuner, który potrafi nagrywać na pamięć USB, odtwarzać multimedia, jak filmy, muzyka czy galerie zdjęć. Jeśli interesuje nas odtwarzanie filmów z pendrive’a, dobrze zbadajmy funkcję czytania polskich napisów i możliwości ich konfiguracji. Telewizja naziemna jest w Polsce coraz popularniejsza. Często ludzie rezygnują z płatnych pakietów satelitarnych i decydują się na uboższą, ale bezpłatną telewizję.

 

Telewizja satelitarna

Jeśli jednak interesuje nas możliwie jak najpełniejsza baza programów, wówczas możemy skorzystać z płatnej telewizji satelitarnej. Obecnie na rynku znajdziemy dwóch głównych operatorów NC+ oraz Cyfrowy Polsat. Nawet w obrębie jednego operatora natrafimy na różne pakiety, więc ciężko tu wyrokować, która oferta jest lepsza. Wszystko zależy od predyspozycji każdego z nas. Zawsze jednak możemy kupić tuner satelitarny i korzystać z darmowych programów na satelicie Astra czy HotBird. Istnieje także coś takiego jak darmowa telewizja satelitarna Freesat, jednak do jej odbioru trzeba znać język angielski.

 

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czas na telewizje satelitarną
  2. Telewizja cyfrowa – nowa jakość oglądania
  3. Widoczne na każdym budynku anteny naziemne
  4. Wycieczki rowerowe lekarstwem na nudę.
  5. Jak chronić się przed jesienną pogodą
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.